Найкращий туристичний сайт

Знаменита вулиця червоних ліхтарів в Амстердамі

Після поїздки в Амстердам друзі напевно спитають у вас, чи були ви на знаменитій вулиці червоних ліхтарів? Квартал червоних ліхтарів з назвою «Де Валлен» — одне з найцікавіших місць не тільки Північної Голландії, але і Нідерландів.

Розз Бурт — квартал червоних ліхтарів в Амстердамі

Як вам напевно вже відомо, «вулиця червоних ліхтарів» — це прижилося назву місць, де процвітає проституція та інші різні види секс-індустрії. Ну а сама назва походить від червоних ліхтарів, якими було прийнято висвітлювати будинки розпусти. Такі вулиці є в багатьох містах і країнах.

Але в Амстердамі це не просто вулиця, а цілий квартал і навіть район. Найстаріший і великий квартал — це Де Валлен, і разом з кварталами Сінгелгебід і Раусдалкаде утворює Розз Бурт (Rosse Buurt) — район червоних ліхтарів міста Амстердам. Хоча туристи так і звикли величати цю місцевість «Вулиця червоних ліхтарів».

Знаходиться Розз Бурт в центрі старої частини Амстердама, на південь від Старої церкви. Район виглядає дуже красиво завдяки водних каналах і висвітлення червоного кольору.

Особливості вулиці червоних ліхтарів

На вулицях кварталу «Де Валлен» розташовано близько 300 невеликих однокімнатних приміщень, які орендують повії. Дівчат можна побачити через вікна або двері зі скла — саме вони і висвітлюються червоним світлом. Тут свої послуги пропонують навіть транссексуали (їх віконця світяться блакитним світлом). Все узаконено на державному рівні, тому можна не переживати, що в відповідальний момент нагряне поліція.

Колорит кварталу Де Валлен

У центрі європейської столиці переплелися вузькі вулички, по яких щодня ходять тисячі туристів. Під червоним світлом, що ллється з вітрин, жінки привертають перехожих, в деяких вікнах можна помітити багатозначно запнуті штори. Такий туристичної пам’ятки не побачиш більше ніде.

Однак якщо поспостерігати, то роззяв можна помітити тут набагато більше, ніж відвідувачів з реальними намірами. Часто дівчата за віконцями читають журнали, роблять манікюр, мило базікають між собою або просто нудьгують без роботи. Зауважимо, що оренда одного віконця дівчині обходиться приблизно в 100-150 євро, тоді як заробіток може досягти 700-1000 євро за одну ніч.

Історія району червоних ліхтарів в Амстердамі

Квартал, де можна побачити освітлені червоним світлом вулиці, є одним з найстаріших в місті. У цьому районі знаходиться і Стара церква, причому нікого з місцевих жителів дане поєднання не бентежить — практично всі голландці відрізняються толерантністю.

Вулиці червоних ліхтарів з’явилися разом із зародженням самого міста. Коли Амстердам був всього лише дамбою, розташованої на річці Амстел, червоні ліхтарі вже зайняли своє почесне місце і висіли на будинках біля порту в частині міста під назвою Wallen. Може бути, через те, що квартал існує так довго, він і вписався настільки органічно в життя Амстердама.

Пам’ятки кварталу

Зрозуміло, що основною визначною пам’яткою «Де Валлен» є жінки в вітринах, але і крім них тут є, на що подивитися.

Стара церква — De Oude Kerk

Прогулюючись в денний час по вулицях червоних ліхтарів, зверніть увагу на Стару церкву (De Oude Kerk). Якщо немає бажання заходити в будівлю церкви, подивіться на бруківку перед ним. Невідомий артист встановив тут бронзовий барельєф, який зображає жіночі груди з милують її рукою. Серед туристів існує повір’я — якщо потерти бронзову груди, удача все життя буде супроводжувати вас в амурних справах.

Ресторан De Waag

Будівля, що нагадує замок і розташувалося на площі Nieuwmarkt, називається De Waag. Дуже давно це були міські ворота, які пізніше стали будівлею міських ваг, потім Музеєм мистецтв, після чого Єврейським музеєм. Сьогодні ж тут розташований ресторан — особливо красиво в ньому в нічний час. Вночі він висвітлюється 300 восковими свічками.

The Bulldog Coffeeshop — найстаріший кофешоп Амстердама

На вулицях червоних ліхтарів, за адресою Oudezijds Voorburgwal 132 також розмістився найстаріший кофешоп Амстердама — The Bulldog Coffeeshop. Він відкрився ще в 1975 році. У кварталі можна знайти і готелі на будь-який смак.

Музеї

У цьому ж районі при наявності вільного часу ви можете відвідати два цікавих музею: Музей еротики і Музей марихуани. Перший має особливу популярність, так як представляє еротичне мистецтво різних історичних періодів і культур. Еротичні картини, статуї, скульптури, фотографії та багато іншого ви зможете побачити в цьому незвичайному музеї.

Пам’ятка туристу

Вулиця червоних ліхтарів в Амстердамі — місце досить спокійне, але все ж вночі краще гуляти по його вулицях в парі або в компанії.

Запам’ятайте, дівчат у вітринах фотографувати категорично не можна. Про це також свідчать відповідні наклейки на їх віконцях. В іншому випадку вам «надають по шиї» самі ж «жриці кохання» або представники охорони правопорядку і зажадають, щоб ви стерли знімки. Поважайте приватність.

На вулиці до вас можуть підійти з пропозицією купити наркотики. Сумнівні продавці залишать вас у спокої після одного, але категоричної відмови.

Читайте також: Часто здійснюються помилки туристів в Амстердамі

Квартал червоних ліхтарів — безсумнівна пам’ятка Амстердама. Навіть якщо ви приїхали в Нідерланди не заради сумнівних задоволень, вам буде цікаво відвідати цей квартал, розташований в старій частині міста.

Вулиця червоних ліхтарів на мапі Амстердама

Туристи вже звикли називати цю пам’ятку вулицею червоних ліхтарів, але щоб знайти на карті цей район необхідно запитувати саме «Де Валлен»


Ви ось тут:


Ще статті по темі: