Найкращий туристичний сайт

Замок Шенонсо у Франції

На берегах однієї з найвідоміших річок Франції, Луари, красується старовинний замок Шенонсо. Туристи, які приїжджають в П’яту Республіку, знають, що в першу чергу після відвідин столиці потрібно побувати в стінах цієї споруди. Це один з найбільш відвідуваних пам’яток Франції.

Сьогодні разом з нашим туристичним блогом ви дізнаєтеся про один з найзнаменитіших замків Луари. В долині річки розташовано безліч шато, що представляють архітектурно-історичну цінність, завдяки чому цю місцевість навіть занесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але саме замок Шенонсо — приваблює найбільше туристів.

Історія зведення Шенонсо

Будівництво «Жіночого замку» (це народна назва шато Шенонсо) почалося в далекому XII столітті, тобто майже 1 000 років тому. Тоді він був частиною величезного маєтку, що належав шанованої у Франції сім’ї де Марк. Раніше тут знаходилася дерев’яна млин і підйомний міст, який через водяні рови з’єднував старовинну фортецю з берегами річки Шер. Від тодішніх господарів залишилася тільки самотньо височіє вежа-донжон — в усьому іншому Шенонсо сильно змінився.

Беззастережне володіння маєтком де Марками тривало до XVI століття, яке ознаменувалося фінансовими труднощами всього роду, а тому вони не мали іншого виходу, як виставити на продаж частину земель. Покупців довго чекати не довелося, адже Томас Бойє, інтендант по фінансовій частині в Нормандії при правлінні Франциска I, виявляв помітний інтерес до цієї території. Частка управлінця поступово зростала, а вже до 1512 році Бойє придбав і сам замок.

Роль жінок в історії Жіночого замку

Після покупки замку королівським інтендантом, фактичної власницею Шенонсо стала його дружина, адже Бойє всього себе віддавав службі. Катерина Бойє прийняла рішення самостійно зайнятися облагороджуванням замку і його кардинальної перебудовою, яку запланував чоловік. Незважаючи на цілу гору відповідальності, жінка відмінно впоралася з поставленим завданням: «Дамський замок» залишився тією ж фортецею зі значним підйомним мостом і сторожовими вежами, але було помітно, що над ним добре попрацювала елегантна жіноча рука.

Другий жінкою, якій судилося взяти верховенство над Шенонсо, стала Діана де Пуатьє. Вона була дуже поважною дамою при дворі Генріха II, адже відразу ж зачепила почуття монарха. Відзначимо, що де Пуатьє була на 20 років старше короля, однак жінка дуже багато уваги приділяла своїм зовнішнім виглядом, а тому різниця була практично непомітною. Вирішивши зробити подарунок своїй коханій, Генріх II презентував їй замок і пробачив несплату податків, які сам потім і повернув. На ці гроші за дорученням пані у 1551 році через річку звели красивий кам’яний міст, а також почалася перепланування парку і перетворення фруктового саду.

Потім власницею замку в XVIII столітті пощастило стати мадам Луїзі Дюпен, яка була дружиною заможного землевласника-банкіра, який отримав Шенонсо в 1733 році від герцога Бурбонского. Жінка була прихильницею різних видів мистецтва, включаючи театр і літературу, а тому відкрила в замку модний салон. Сюди почали навідуватися відомі люди, серед яких були Вольтер, Монтеск’є і мадам де Тіней.

У 1888 році рід Дюпен розорився, і Шенонсо перейшов у володіння промисловця Меньє. З тих пір замок належить цій відомій родині.

Як бачите, в історії цієї фортеці жінкам відведена одна з провідних ролей, тому не дивно чути, що Шенонсо називають «Дамським замком».

Замок Шенонсо сьогодні

Сьогодні «Дамський замок» пережив тотальну реконструкцію і відкритий для відвідувань. Перед тим як потрапити в Шенонсо, відвідувачі зустрічаються з шикарною алеєю з квітів, навколо якої стоять вікові дерева. На території маєтку розташувався музей воскових фігур, що складається з статуй відомих людей Франції. Справа розкинулися сади тієї самої Діани де Пуатьє.

Ціни на відвідування

Щоб відвідати замок Шенонсо, дорослим доведеться заплатити 11 євро, а дітей дошкільного віку пускають безкоштовно. Туристи, охочі зайти в музей замку, повинні віддати 2 євро. Також організовуються екскурсії, в тому числі і російською мовою. Любителі темного часу доби за 5 євро можуть замовити нічну прогулянку в саду.

Де зупинитися

Всього в 900 метрах від Шенонсо розташований затишний 4-зірковий готель Auberge du Bon Laboureur, звідки дуже легко добиратися до однієї з найголовніших визначних пам’яток Франції.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: