Найкращий туристичний сайт

Як відправитися в подорож по Європі з дитиною

Подорожі — невід’ємна частина вашого життя? Що ж робити, якщо у вас на руках маленька дитина? Не потрібно ігнорувати свої мрії і бажання.

підготував для вас переклад інтерв’ю Номадіка Метта з молодими батьками з Нової Зеландії, які вирушили в подорож з дитиною по Європі.

Продовжуючи тему сімейних подорожей, я подумав, що було б здорово поділитися з вами інтерв’ю з одним з наших читачів на цю тему. Ми ще не зачіпали дану проблематику, тому дозвольте вам представити Маркуса і Паулу — молоду сім’ю з Нової Зеландії, яка вирушила в подорож по Європі разом зі своїм десятимісячним дитиною. Зараз вони на зв’язку і готові розповісти про свою поїздку, як їм вдалося заощадити і як це — подорожувати з дитиною.

Номадік Метт (журналіст): Назвіться, будь ласка.

Маркус: Паула і я — молода сім’я (24 і 25 років відповідно) з Нової Зеландії. В даний час ми живемо в Окленді, де я працюю землеміром, а Паула — реабілітологом в режимі неповної зайнятості. Наш маленький Коен постійно тримає нас в тонусі, змушує долати певні труднощі і допомагає вчитися радіти дрібницям.

Ми прагнемо жити життям, наповненим пригодами, намагаємося не упускати ніяких можливостей і не втратити себе в цьому дивовижному світі. Ми намагаємося привчити Коена до нашого способу життя — кемпінгів і подорожам. Минулого літа ми грузли його (Коену було всього 10 місяців) в тур по Європі, який тривав місяць.

— Що надихнуло вас на поїздку в Європу?

— Подорож по Європі було нашою мрією протягом довгого часу. Нас надихнула поїздка на острови Кука, де я облажався і нам довелося вирішувати проблему з житлом в останню хвилину. У підсумку ми зупинилися в хостелі і зрозуміли, що насправді ми вважаємо за краще бюджетний відпочинок на курорті з одними рюкзаками за спиною.

Але давайте повернемося на рік назад, коли наша подорож до Європи було всього лише нав’язливою ідеєю, яка надихала на безліч планів і мрій. Ми більше не могли ігнорувати нашу мрію, тому набралися рішучості і вирушили в поїздку разом з Коеном.

— Як ви зібрали гроші для поїздки?

— До того, як у нас з’явився Коен, ми багато працювали і старалися економити, щоб купити будинок. Ми йшли на великі жертви, щоб наша мрія стала реальністю, ми не витрачали гроші на непотрібні речі, користувалися тієї старими меблями, яка залишилася з наших студентських часів. Насправді, швидко назбирати гроші було нескладно, адже кожен з нас мав хорошу роботу за фахом з повною зайнятістю.

— Як можна швидко назбирати гроші?

— Мені здається, що найважливіше — це розставити життєві пріоритети і віддавати собі звіт в тому, що потрібно буде йти на певні жертви для досягнення власних цілей. Наприклад, коли багато наших друзів купували будинки, для нас важливішим було подорожувати по світу. Ми докладаємо усіх про це, тому що для нас пріоритетним є пізнати багатство культури людства.

— Як вкластися в бюджет, виділений на подорожі?

— У нас був різний досвід економії бюджету під час нашої подорожі. Ми знали, що Європа не з дешевих місць, тут подорож з дитиною обійдеться дорожче, ніж якби ми вирушили в поїздку самі. Ми не були зацікавлені в тому, щоб зупинятися в найдешевших, маленьких і жахливих готелях, також ми враховували той факт, що їжа і памперси потребуватимуть додаткових витрат.

Тому ми вирішили заощадити, зупиняючись в бюджетних апартаментах, обраних на Couchsurfing, у друзів моєї сестри, в кемпінгах, а також користувалися послугами Airbnb. Також ми придбали єдиний проїзний квиток на поїзди країн Європи (15 днів протягом двох місяців) для основної частини нашої подорожі. Я до сих пір так і не зрозумів, чи дійсно це було дешевше, ніж купувати квитки самостійно.

Наш маршрут був не ідеальний. Провести в Швейцарії трохи більше тижня — не найкраще рішення для нашого бюджету, але ми не шкодуємо про те, що поїхали туди. Варто також відзначити, що у нас не було передбачено видатки на чудовий швейцарський шоколад!

— Як ви будете почуватися — подорожувати з десятимісячним дитиною?

— Без сумніву, це було складніше, ніж подорожувати в поодинці або в парі. У той же час це було цікаво і подарувало нам безцінний досвід, який ми б ніколи не отримали, не будь з нами Коена.

Ми виявили, що, подорожуючи з маленькою дитиною, легко долати різні бар’єри в спілкуванні з місцевими жителями. В італійському кемпінгу ми познайомилися з чудовою жінкою, яка не знала ні слова по-англійськи, але ми, тим не менш, незграбно намагалися пояснити їй жестами скільки років нашому малюкові. Вона явно не залишалася байдужою до Коену і любила тримати його на руках. Коли ми їхали, вони подарувала йому маленьку італійську книжечку з картинками. Часто зав’язувалося безліч розмов з місцевими жителями в громадському транспорті, коли Коен намагався привернути до себе увагу, розмахуючи руками, всім посміхаючись.

Ми дуже пишаємося тим, що нам вдалося це зробити. Ми до сих пір любимо спостерігати за реакцією людей, коли говоримо, що побували в Європі разом з Коеном. Звичайно, він нічого не буде пам’ятати про цю поїздку, проте буде дуже цікаво розповідати йому, як він вперше спробував швейцарський шоколад і італійське джелато. Ми до сих пір схиблені на подорожах і не можемо дочекатися того моменту, коли знову зможемо повернутися до деяких країн з подорослішали дітьми. Після того, як ми вирушили в подорож з десятимісячним дитиною, будь-яка інша поїздка нам тепер нам здасться самим справжнім відпочинком.

— Що ви можете порадити молодим сім’ям з маленькими дітьми?

— Ви повинні подорожувати без нічого, якщо вирушаєте в поїздку з дитиною. Спочатку у нас було дві сумки (одна з яких була рюкзаком для перенесення дитини). Після того, як ми провели кілька днів в Амстердамі, ми зрозуміли, що у нас дуже багато речей і відправили додому невеликий рюкзак! У нас залишилася одна сумка для наших з Паулой речей і маленький пакет для всіх речей Коена (включаючи підгузники, одяг, постільна білизна та ін.).

Я б рекомендував бути більш практичним і планувати, де ви будете розміщуватиметься заздалегідь. У мене було ідеалістичне уявлення про те, що ми зможемо знайти житло по приїзду. Чесно кажучи, це не найкраща ситуація, коли у тебе на руках дитина, а ти навіть не знаєш, де ви будете ночувати. Якби я подорожував поодинці, можливо, мені б навіть здалося авантюрним зупинитися в брудній і старої кімнаті хостелу. Але коли ти подорожуєш з сім’єю, це може здатися огидно і безвідповідально! Таким чином, ми провели велику кількість часу в інтернет-кафе, намагаючись знайти відповідне житло, замість того, щоб насолоджуватися прогулянкою по місту.

Дуже важливо під час подорожі з маленькою дитиною спробувати зберегти розпорядок дня. За місяць до поїздки ми спеціально купили для Коена ведмедика, з яким би він міг спати. Це було зроблено для того, щоб, побачивши знайому іграшку, він розумів, що йому потрібно лягати спати. Ми також намагалися укладати його в один і той же час у всіх тих містах, в яких зупинялися.

— Якою була найважча частина вашої поїздки?

— Без сумніву, найскладніша частина нашої поїздки — це неможливість вести нічний спосіб життя. Як я вже говорив, ми намагалися зберегти розпорядок дня Коена, наскільки це було можливо… Це означало, що ми повинні були укладати його спати о 19:00. Тим часом ми не могли робити нічого іншого, крім як сидіти склавши руки в номері, читати книги, грати в карти. Але тут каучсерфінг прийшов нам на допомогу. Навіть незважаючи на те, що ми не могли покинути будинок ввечері, ми долучалися до місцевої культури, завдяки довгим душевних бесід з нашими господарями.

— Як щодо найлегшою частини вашої поїздки?

— Я вирушив у поїздку разом з Коеном, ми могли легко знайти контакт з місцевими жителями.

З Коеном у нас було безліч переваг при спілкуванні з персоналом різних сфер обслуговування, іноді нас пропускали без черги. Люди, як правило, намагалися допомогти, побачивши парочку розгублених туристів з маленькою дитиною.

— Чи є у вас які-небудь поради на прощання?

Якщо ви подорожуєте без дітей, звертайте увагу на дрібниці і отримуйте від них задоволення, наприклад, можливість дивитися фільм, коли вас ніхто не відволікає, під час довгого авіарейсу, їсти їжу в звичний час, а не чергуватися з кимось, даючи можливість поїсти іншому людини, утримуючи дитини від розкидання їжі. Або вийти з номера, не турбуючись про те, що ви забули щось важливе, наприклад, підгузники або серветки.

Напевно, найголовніше в подорожі з дитиною — це можливість поглянути свіжим поглядом на прості задоволення, які молоді пари часто сприймаю як належне.

Подорож з дитиною може здатися страшним, але Камерон, а зараз ще і Маркус, показали нам, що це цілком реально. Досить чекати, починайте планувати — і вперед! Ваша дитина молодше не стане!

Розкажіть свою успішну історію

Одна з моїх найулюбленіших частин роботи — це слухати розповіді людей про подорожі. Вони мене надихають, але найголовніше — це те, що вони надихають і вас. У мене вже є певний досвід, тому я можу вам сказати, що існує безліч можливостей знайти кошти для подорожей і об’їздити весь світ. Я сподіваюся, що ці історії доведуть вам, що є не один спосіб відправитися в поїздку і, що це в межах вашої досяжності досягти поставлених цілей.

Ми всі з різних країн, але у всіх нас є одна спільна риса — ми хочемо подорожувати якомога більше.

Нехай сьогоднішній день стане тим кроком, який зробить вас ближче до подорожей, не має значення, що це буде — придбання путівника, бронювання готелю, планування маршруту, або покупка квитка на літак.

І пам’ятайте: годі чекати, адже завтра може не настати!


Ви ось тут:


Ще статті по темі: