Найкращий туристичний сайт

Як правильно залишати чайові в готелі — 6 рад

Збираючись в інше місто або країну, номер в готелі найкраще бронювати за кілька тижнів до поїздки, та й з правилами проживання бажано ознайомитися заздалегідь. Але у багатьох туристів знання про готельний етикет і обслуговуванні на цьому і закінчуються. Однак, серед інших моментів, існує інший надзвичайно важливе питання: як правильно залишити чайові в готелі? Кому їх краще залишити? Яку суму? За які послуги? Подібні питання терзають уми багатьох мандрівників.

Кілька нехитрих правил і порад

1. Не варто залишати чайові всім службовцям поспіль. Даний жест — це, перш за все, спосіб показати працівникові, що ви задоволені обслуговуванням з його боку.

2. Що стосується суми, то, як правило, вона стандартна, але цей стандарт може варіюватися в залежності від закладу і країни. Оптимальне рішення: відправитися на відповідний форум і запитати поради у туристів, які бували в сюжеті вас готелі.

3. Можна залишити загальноприйняту в даному місті суму — так роблять, коли купується тур «все включено». В іншому випадку рекомендується дати близько 5-7% від усієї вартості замовлення.

4. Чайові покоївкам давати необов’язково, особливо коли ви незадоволені якістю прибирання. Якщо ж робота виконана якісно, ​​і ви бажаєте залишити прибиральниці винагороду, покладіть чайові на тумбочку або на ліжко. Однак все залежить від розпорядку в конкретної готелі і не варто очікувати, що у вашій кімнаті прибирання буде проводитися частіше, ніж це передбачено регламентом.

5. Що стосується офіціантів, найкраще вибрати одного працівника, який вас якісно обслужив, і надалі звертатися до нього, залишаючи чайові. Таким чином він вас запам’ятає і завжди буде намагатися догодити, а це дозволить уникнути неприємних ситуацій.

6. Також варто віддячити носія, який приніс всю поклажу в ваш номер. Крім того, якщо ви звернулися до співробітника зі строкової проханням (надіслати факс, зробити важливий дзвінок, передати лист) і отримали від нього необхідну допомогу, залиште йому чайових — в іншому випадку це буде верхом невихованості.

Як віддати чайові?

Можна зробити це безпосередньо при зустрічі, але для цього необхідно знати ім’я працівника. В інших випадках рекомендується покласти гроші в конверт, написати на ньому ім’я службовця і залишити на ресепшені. Подібний крок є оптимальним способом висловити подяку співробітнику готелю, коли немає можливості зустрітися з ним особисто.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: