Найкращий туристичний сайт

Як адаптуватися до зміни часового поясу?

Часто трапляється, що після довгого перельоту людина не може прийти в себе. Деяким доводиться літати часто у справах, пов’язаних з бізнесом, але навіть ті люди, які літають тільки на відпочинок раз на рік, не бажають витрачати час на нездужання і на відновлення після зміни часового поясу. Іноді це проявляється просто як втома, іноді як стрес і порушення пам’яті. Цей стан багато хто називає Джетлаг.

Джетлаг — синдром зміни часового поясу

Джетлаг (jet lag) пов’язаний з порушенням нервової системи, а саме тієї частини, яка відповідальна за біологічний годинник. У головному мозку є два центри, які по черзі включаються і відповідають за сон і неспання. Поруч з даними центрами розташовані і харчової центр, від якого залежить апетит, також є центр, який відповідає за настрій і тиск, так як всі центри розташовані поруч, то порушення позначається відразу на різних почуттях людини.

Різні гормони відповідають за неспання і сон. Серотонін виробляється від сонячних променів, саме він відповідає за неспання, а мелатонін сприяє нічному сну. Зміна різних часів доби і становить біологічний ритм. Для кожної людини важливо чергування дня і ночі.

Порушення даного ритму часто турбує тих, хто працює в нічні зміни або часто робить авіаперельоти. Багато людей знайомі з годинною адаптацією в зв’язку з переведенням годинників, переходом з зимового часу на літній. Для тих людей, які роблять переліт зі зміною часового поясу на годину, відновлення займе всього добу. А ось, якщо відбувається переліт на інший континент, наприклад, де зміна часового поясу становить шість годин, то адаптація може проходити дуже довго.

Як швидше і легше адаптуватися до зміни часових поясів

1. За п’ять днів до польоту спробуйте обдурити час. Почніть вставати на пару годин раніше чи навпаки пізніше, залежно від того, куди ви збираєтеся — в Єгипет або Таїланд. Таким чином, ви зможете скоротити процес адаптації після перельоту на місці і збережете щасливі дні для повноцінного відпочинку.

2. Варто змінити освітлення в кімнатах, головне змінити насиченість вранці і ввечері. Якщо ви збираєтеся в Таїланд, то необхідно з ранку включати світло яскравіше, а ввечері навпаки знизити ступінь освітленості. Якщо в планах сонячна Іспанія, то можна змінити освітленість з ранку — зробити її більш слабкою, а от увечері яскраво висвітлити свої кімнати.

3. Не зациклюватися на проблемі, тобто під час відпустки лягає і вставати в такий час, як і вдома. Особливо такий метод актуальний, якщо відпустка займає всього три дні. Час на адаптацію до зміни часових поясів все одно у вас не буде, тому краще не витрачати час на зміну годин.

4. Можна скористатися гормонотерапией. Мелатонін можна приймати в невеликих дозах, однак перед прийомів таких гормонів варто порадитися з лікарем.

Краще підготуватися до зміни поясів і скористатися такими методами. Вони допоможуть відразу ж приступити до повноцінної роботи в іншій країні або ж повністю віддатися хвилюючому відпочинку.

Ще більше корисних порад на туристичному блозі.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: