Шопінг в Мілані — захоплююче заняття не тільки для тих, хто відвідує сонячну Італію виключно заради вигідних покупок. Навіть якщо основною метою поїздки є огляд визначних пам’яток, туристи намагаються виділити кілька днів, щоб відвідати різні магазини, бутіки і аутлет Мілана.
Мілан давно відомий як світовий центр моди. Щоб провести час ефективно, краще заздалегідь скласти список торгових вулиць, які плануєте відвідати.
Квартал Моди в Мілані об’єднує кілька вулиць, де розташовані розкішні бутики від іменитих дизайнерів. Любителі якісного одягу відразу відшукують вулицю via Montenapoleone, де завжди раді відвідувачам в магазинах Louis Vuitton, Ferragamo Rossi, Gucci, Valentino і безлічі інших.
На via Sant’Andrea також знаходяться магазини класу люкс. На вулицю via della Spiga направляються цінителі ювелірних прикрас від Tiffani і Bulgari, а via Borgospesso славиться антикварними крамницями.
На вулиці розташований величний однойменний собор з мармуру. Намилувавшись красою цієї грандіозної споруди в готичному стилі, вирушайте за покупками в універмаги La Rinascente і Virgin Megastore.
Тут вийде придбати все необхідне для кожного члена сім’ї — починаючи від жіночої, чоловічого та дитячого одягу, парфумерії, біжутерії, сумок, і закінчуючи чудовим італійським вином і кавою.
У цьому районі, де панує богемна атмосфера, кожен місяць влаштовуються антикварні ярмарки. Крім антикварних магазинів, можна заглянути в художні салони, магазини талановитих молодих модельєрів з Італії.
Початківці дизайнери також облюбували район Інгроссо, і в своїх магазинах влаштовують дні фантастичних розпродажів.
Тут завжди багатолюдно, вуличні артисти влаштовують вистави. До того ж прогулюючись по стародавньої вулиці, можна вивчати історію моди. Наприклад, магазин Prada, який працює без малого сто років.
Ці дві вулиці привабливі магазинами з демократичними цінами. На Piazza San Babila знаходиться універмаг розпродажів Upim, природно, користується популярністю в Мілані.
Біля станції метро Lima бере початок торгова вулиця Corso Buenos Aires, протяжністю в півтора кілометра. Обійти кілька сотень магазинів навряд чи вдасться в рамках однієї поїздки, так що потрібно просто визначитися, що конкретно хочеться купити.
За прикрасами вирушайте в Pandora, за жіночим одягом — в Stradivarius, за італійськими туфлями — в Vergelio, сумками — в Furla і Coccinelle, а достаток продуктів харчування знайдете в супермаркеті Punto Simply.
Сюди відправляються любителі старовини, які обожнюють речі з історією. Тут продають меблі, картини, патефони, кухонне начиння і не тільки. Це місце часто відвідують дизайнери інтер’єрів в пошуках цікавих предметів, придатних для декору будь-яких приміщень.
Для кого прийнятний варіант покупки одягу минулих сезонів, вважають за краще аутлет в Мілані. Адже тут можна купити якісний одяг на 70% дешевше від початкової вартості.
Аутлети в основному розташовані за межею міста, але в самому Мілані також є кілька хороших торгових центрів — FoxTown і знаменитий Serravalle Designer Outlet.
Час поїздки також грає роль. Серпень — не найкращий місяць для шопінгу. У італійців останній літній місяць вважається ідеальним періодом для відпустки. Тому багато магазинів і організації закриті.
15 серпня влаштовуються пишні святкування на вулицях міста в честь загальнонаціонального свята Ferragosto. Так що більшість італійців в цей період не працюють. Вони або беруть участь в релігійних процесіях, або їдуть відпочити за місто на пікнік.
Розпродажі в Мілані як правило влаштовуються в січні-лютому, а також в липні. Дизайнерський одяг поточних колекцій в бутиках можна буде придбати зі знижкою в 30-50%
Всі інші місяці, крім серпня, більшість магазинів в Мілані працює за таким графіком:
З 9.00 до 19.00 (або до 21.00-22.00),
Час обідньої перерви з 13.00 до 15.30.
У понеділок магазини відкриваються після обіду.
Без перерви працюють великі універмаги.