Найкращий туристичний сайт

Відпочинок на Шрі-Ланці: що потрібно знати туристу

Шрі-Ланка (Цейлон), розташувався в Індійському океані, на південь від самої Індії. Поїздка туди запам’ятається місцевим колоритом, найцікавішими традиціями, різноманітністю релігій і вірувань, місцевими фруктами, спеціями та іншими диковинками.

Про готелі Шрі-Ланки можна написати окрему статтю: вони дуже різноманітні! Тут дуже багато прибережних вілл з прекрасними інтер’єрами і видами з вікон і власних терас. Багаторівневі курортні комплекси з шикарними басейнами також вражають уяву. У будь-якому випадку, відпочинок на Шрі-Ланці — складова частина бажаних фантазій багатьох любителів подорожей. Рекомендовані готелі: Dickwella Resort and Spa, Vivanta by Taj Bentota, Calamander Unawatuna Beach, Club Palm Bay та інші.

Кухня Шрі-Ланки

Національні цейлонський страви відрізняються великою кількістю приправ, так що гостям з Європи пробувати їх краще незначними порціями і не запивати водою. Щоб втихомирити вогонь в животі, найкраще заїсти хлібом або кокосовим горіхом. Використовувати столові прибори необов’язково — дозволено брати все і правою рукою.

Але якщо місцева кухня не підходить — можна харчуватися в різних європейських або східних ресторанах, кафе, фаст-фудах і піцеріях. Всі купуються фрукти рекомендується обшпарювати окропом і очищати від шкірки, не вживати місцеву воду і не купувати на вулиці місцеві напої з льодом.

Культові споруди

Приходити в храми Шрі-Ланка в купальному костюмі суворо заборонено. Заходити всередину необхідно виключно без взуття, але, щоб не підчепити грибок, можна купити одноразові шкарпетки або застосувати після відвідування дезінфікуючий спрей.

Також в храмі заборонено проявляти емоції, багато і явно жестикулюючи або тикаючи пальцем, брати що-небудь лівою рукою і повертатися до малюнка або статуї Будди спиною. Місцеві жителі доброзичливі, але не люблять, коли їх фотографують без дозволу.

Одяг

Небажано привозити з собою одяг із синтетичних тканин, так як на Цейлоні вологе повітря і досить жарко. Якщо ви маєте намір піти в гори — не зайвими виявляться теплі речі і кросівки. Не варто забувати і про парасолі, а також плащі, вельми актуальні в умовах частих дощів. Крім того, варто прихопити креми, кепки і окуляри.

Взуття

Будь-культовий об’єкт дозволено відвідувати виключно босоніж. Необхідно купувати одноразові шкарпетки, але навіть в них ходити по підлозі або землі некомфортно — позначається вологий клімат острова. В цьому випадку рекомендується придбати устілки.

Зазвичай взуття здають на зберігання. Але це не обов’язкова умова, на відміну від зняття взуття. Можна покласти її собі в рюкзак або сумку.

Мавпи

Здебільшого — це завзяті злодійки. Це посилюється тим, що за традицією віднімати у них річ назад не дозволяється (особливо біля храмів) — місцеві жителі можуть навіть розлютитися. Вихід — всі телефони, плеєри і т. П. Речі краще тримати на ремінцях або в чохлах.

Коштовності

Слава про дорогоцінні камені Шрі-Ланки гримить на весь світ. Але купувати дорогі ювелірні прикраси, а також горіння камені можна тільки у великих магазинах з державною ліцензією. Там ви отримаєте чек і сертифікат на вивіз.

Страховка

До цього аспекту потрібно ставитися з усією серйозністю, а вибір страхової компанії потрібно здійснювати на підставі рекомендацій знакових, відгуків та її можливостей саме на Цейлоні. Max Страхова сума повинна складати як min 30 000 $. Оптимальна величина — 50 000 $. Необхідно докладно розпитати турагентів на предмет повноцінності умов страхування. Не зайвим буде придбати додатковий поліс.

Куріння

Необхідно пам’ятати, що куріння в Шрі-Ланці заборонено у всіх закритих приміщеннях (кафе, вестибюлі, бари і т. Д.), А ще стоячи на автобусних зупинках або проїжджаючи в громадському транспорті. Штраф досягає суми в 5 000 рупій.

Ліхтарик

Цей невигадливий гаджет обов’язково потрібно взяти з собою, якщо ви зібралися на відпочинок в Шрі-Ланку. Причина — часті перебої в електромережі.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: