Найкращий туристичний сайт

Везувій — головна визначна пам’ятка Неаполя

Подорож по місцевостям Неаполітанської затоки можна назвати повноцінним, якщо не вдасться побачити своїми очима відроджені археологами стародавні італійські міста — Помпеї, Геркуланум, Торре-Аннунціата і Неаполь, де знаходиться унікальний сплячий вулкан Везувій. Вчені та історики донині сперечаються про факти 1944 року, коли сталося останнім вулканічне виверження.

Везувій славиться в рухомому Середземноморському поясі, який розташовується аж до берегів Індонезії, як єдиний діючий досі вулкан, що знаходиться під ретельним наглядом дослідників. Їм вдалося встановити камери для спостереження за магмою — одну поверх порід, товщина яких 3 км, а іншу — на глибині в 15 км, щоб оцінювати стан кори землі. Основу Везувію становить континентальна плита, складена з покладів слюди, доломіту тріасового періоду, змінених внаслідок геофізичних процесів порід.

Аналізуючи породи в складі вулкана, Альфред Рітман кілька відкрив завісу таємниці Везувію. Було нараховано 80 випадків пробудження вулкана, що призвело до зникнення з антична карти багатьох довколишніх містечок: Помпеї, Стабія, Геркуланума. Однак документально подібних природних катаклізмів зафіксовано не було. Навіть роботи давньогрецького історика Плінія Молодшого, який повідомляв про крушительной діяльності Везувію, вважалися міфом близько 2000 років поспіль. Але вже в 18 столітті під покладами попелу дослідники знайшли докази словами Плінія, побачивши сліди Помпеї.

Цікаво те, що найбільша кількість туристів прибуває з Неаполя подивитися на Везувій саме в передбачуваний час його пробудження, піднімаючись з екскурсоводами прямо до кратера. «Національний парк Везувію» — таку назву отримали ці місця італійських пам’яток в 1995 році, коли неаполітанські землі склали цілий заповідник, куди все частіше стали прибувати автобуси з туристами.

Везувій — основний символ італійських листівок і візитна картка Неаполя. Місцеві обивателі охрестили вулкан «горбата гора». Під’їжджаючи ближче до Неаполю, можна зрозуміти, чому саме таку назву отримав вулкан: навколо його силуету, схожого на конус, знаходиться крута оправа кальдери. Так вийшло через колись обрушилася гори Сома, що також доповнює основну назву вулкана на манер Сома-Везувій. Часто жителям Неаполя і містечка Торі-Аннунціата доводиться зайвий раз хвилюватися через що з’являється струменя диму над вулканом. Але вчені стверджують, що досить вивчили вулканічну природу Везувію і боятися нічого, мовляв, спить собі вулкан.

Прямо в Національному парку Везувій розташувався готель Andris з відкритим басейном. Ціни тут прийнятні, з вікон спостерігається чудовий краєвид з Везувієм в центрі, а номери оснащені всіма зручностями. Від готелю всього за 5 хвилин можна дістатися до місць розкопок або до магістралі, що веде в Неаполь. У готелю налагоджені трансфертні зв’язку і з аеропортом Каподічіно, і з ЖД станцією Ерколано-Скави.

У центрі Неаполя можна розміститися в сучасному новому готелі Romeo 5 *, де можна не тільки гарно відпочити, а й покуштувати професійну неаполітанську кухню з вишуканими сортами вин з винних погребів. Бажано бронювати один з 85 номерів заздалегідь зважаючи популярності фешенебельного готелю серед подорожуючих.

Якраз навпаки руїн Помпеї поблизу Везувію чудовим варіантом зупинки стане готель Вілла Franca, з традиційними італійськими балкончиками, внутрішніми двориками та кухнею. Добираючись до автобусної станції, з якої відправляються екскурсії на Везувій, доведеться подолати всього 600 м.

У найнебезпечніші дні, коли вулкан проявляє активність, екскурсійні автобуси не ходять, та й на гору нікого не допускають. Але не так вже й проста екскурсія на Везувій — наполегливим туристам в прагненні зробити гарний кадр з висоти вулкана доводиться долати шлях пішки, оскільки під час землетрусу зруйновані фунікулер з підйомника не відреставровані до сих пір. Для тих, хто любить подорожувати самостійно, пропонується карта з 9 маршрутами підйому на гору — на свій вибір і страх.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: