Найкращий туристичний сайт

Унікальні чорні пляжі світу

Прозоре блакитне небо вливається в гігантські солоні води. Ось їх світлий потік наздоганяє берег… вугільного кольору. Багато ніколи не підозрювали, що існує у природи таке чудо, як чорний пляж.

Начебто під ногами інша Земля, і пісок тут чомусь не коричневий і не білий. Знайомий пляжний відпочинок стає незвіданим. За всією світовою узбережжям чорні пляжі нечисленні, і походження їх унікально. Як правило, вони мають вулканічну природу. У стародавні часи, коли в цих місцях ще вивергалися вулкани, поруч утворювалися поклади лави. Тисячоліттями вони відмочувалися водою і остуджують, перетворюючись в чорний пісок.

1. Пляж Аджуй — Фуертевентура, Іспанія

Пляж, що розкинувся на Канарських островах. Відчуваючи його тишу, легко повірити, що в прибережних печерах було колись укриття піратських скарбів. Чорний пляж оточують невисокі скелі, створюючи особливу відокремленість. Його дикість відчувається сильно тоді, коли входиш в море: спуск досить різкий і крутий. Можливо, з дітьми краще вибирати більш безпечні місця.

2. Пляж Піха — Окленд, Нова Зеландія

На цьому узбережжі зберігся сам вулканічний кратер, який створив місцеві піски. Уявіть, як його чорноту усеівают сотні лілових раковин, розсипаних по всьому березі. Поєднання абсолютно художнє. Але тут часто бувають сильні хвилі, завдяки чому місце давно відомо завзятим серфінгіст. Може, багатьом відпочиваючим часто штормове море не підійде. Все воно оточене зеленіючими пагорбами, величними і крутими. На новозеландських берегах проходять міжнародні змагання з серфінгу, і побувати на них — ще один сенс приїхати сюди.

3. Пляж Рейнісфіяра — Вік, Ісландія

Береги чорного пляжу Вік фантастичні. В пісок врізаються величезні стрімкі скелі з базальту — Рейнісдрангар. Їх сірість ніби суперечить синіють, льнущих хвилях. Ще б пак, адже за ісландським сказанням, ці скелі — скам’янілі на сонці тролі. На них видно сувора різьблення вод, і тут майже завжди холодно. Саме тому пляж не підходить для купання, хоча, багатьом його невимовна атмосфера подобається. Сюди часто приходять просто насолоджуватися краєвидами. Тож не дивно, що тут знімалися епізоди культового серіалу Гра престолів.

4. Пляж пуналуа — Гаваї, США

Ще один чорний пляж, прекрасний і не дуже придатний для купання. Прибережні камені зі скелями небезпечні, так як досить гострі і численні. При цьому пісок відрізняється ніжністю, на ньому хочеться відпочивати. Трохи вище берег весь поріс великими пальмами, що шумлять на океанському вітрі. Ви можете зустріти великих черепах, які часто вилазять на сушу. Ці місця підійдуть усім, кому важливо природне усамітнення і незвичайність.

5. Пляж Загублене узбережжі — Каліфорнія, США

Справжні дикі пляжі протяжністю більше ста кілометрів. Вони покриті сланцевим піском, і часто приймають круті хвилі. Тільки серфінгісти і інші любителі незайманої краси приходять сюди. Місця ці зовсім не облаштовані для відпочинку, тому для більшості дикувато. Крім того, йти до деяких ділянок потрібно не одну годину і не простими стежками, занурюючись в справжнє пригода. Уздовж берегів тягнуться велетенські скелі, що притягають скелелазів.

6. Пляж Лаго Верде — Лансароте, Іспанія

Пляж знаходиться на незвичному Зеленому озері або по-іншому в лагуні Клікос, поруч з рибальським селищем Ель Гольфо. Прямо в океані давно занурений вулканічний кратер, і озеро розташовується в ньому. Його насичені зелені води густо населені фітопланктоном, він і розцвічує їх. Перехід такого яскравого кольору в чорніючий пісок захоплює очей. На березі можна пошукати бірюзовий мінерал олівін, що ховається між камінням. Його часто забирають із собою відпочиваючі як сяючу частинку Лаго Верде.

7. Халактирская пляж — Камчатка, Росія

Природа і все узбережжя Камчатки оброблені вулканами. У Авачинська затоці хвилі піднімаються до 15 метрів, тому тут рідко купаються. При цьому чорний берег дивно рівний. Засмагати і прогулюватися по пляжу особливо добре, перейнявшись величним станом, яким наповнені ці далекі, занедбані місця. Вам назустріч можуть виринути важкі тюлені, нерідко можна знайти мінерали насичені титаном, яких тут величезне родовище.

8. Пляж Хонокалані — Мауї, Гаваї

Цей пляж належить національному парку Вайнапанапа. Тиша, чистота і первозданність всюди навколо. Океан абсолютно прозорий, і в ньому захоплююче займатися підводним плаванням. У воді є печери, безпечні для відвідування. З берегів же приємно піднятися на квітучі пагорби, пошукати в них укриття і тінь. Тут ваш відпочинок може перетікати з безтурботності в активне дослідження багатої місцевості.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: