Найкращий туристичний сайт

Ульмський собор в Німеччині

Готичні собори відрізняються вузькими вежами спрямованими високо в небо, помпезно оздобленими фасадами і вікнами, які самі по собі мають естетичну цінність. У Європі досить багато готичних споруд, але все-таки із загальної кількості виділяється кілька найвеличніших споруд. До таких відносять найвищий в світі Ульмський собор, що знаходиться на території землі Баден-Вюртемберг.

Спірний статус храму

Собор цікавий вже своєю назвою. Справа в тому, що офіційно Ульмський собор — це звичайний міський храм, адже резиденція Вюртемберского єпископа розташовується в Штутгарті. Однак і місцеві жителі, і мандрівники на це особливої ​​уваги не звертають: краса споруди і значимість для всієї країни від його статусу не змінюється.

Історія зведення Ульмського собору

Будівництво церкви почалося в 1392 році за проектом Ульріха фон Енсінгена. Через 13 років, до 1405 році, велика частина храму вже була зведена, і навіть відбулося його освячення. Але склепіння виявилися настільки важкими, що бічні нави просто не витримали навантаження. У зруйнованому стані Ульмський собор простояв аж до 1543 року, коли лютерани оголосили його своєю церквою. Вони відновили роботу над будівлею, звели 100-метровий шпиль, однак і їх чекав провал через фінансові труднощі. В результаті будівництво завершилося остаточно лише в 1890 році.

Найвищий собор в світі

З кінця XIX століття храм не змінив свій зовнішній вигляд і утримує статус найвищого в світі собору з висотою 161 метр. На нижній частині шпиля (143 метра) облаштована оглядовий майданчик, до якої потрібно добиратися по 768 ступеням. Це нелегке заняття, але результат того вартий: все місто виявляється у вас як на долоні. Щоб насолодитися видами на місцеві будинки і протікає внизу Дунай, доведеться заплатити 3,5 €. Вхід в саму будівлю абсолютно безкоштовний.

Міські легенди про Ульмський собор

На даху Ульмського собору розташувалася скульптура горобця, який тримає в дзьобі гілочку. Така незвичайна для церков птах встановлена ​​на верхівці в знак поваги виробами за підказку, як провезти масивні колоди через маленькі міські ворота. У всякому разі, саме так говорять міські легенди. Відзначимо також, що саме горобець є почесним символом міста.

Де зупинитися поблизу

Перед поїздкою рекомендуємо завчасно забронювати номер в готелі. Готель Golden Tulip Parkhotel Neu-Ulm стоїть на березі Дунаю в затишному парку і відкриває прекрасний вид на Ульмський собор. Це один з кращих варіантів для огляду визначних пам’яток Ульма.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: