Найкращий туристичний сайт

Старий Батумі: що подивитися

Тільки в Старому місті сучасного Батумі можна повністю зануритися в старовинну атмосферу XIX століття. Багатьом будівлям цього району вже по півтора століття. Вони є живим уособленням минулого. Доповнюють всю цю гармонію маленькі, але дуже затишні кафе і магазини, а пліч-о-пліч з ними працюють ремісники в своїх майстернях.

Історія появи

Своєю появою Старе місто зобов’язаний спорудженню нафтопроводу, що з’єднав Баку і Батумі. До слова, ця магістраль стала першою в світі. Саме той економічний сплеск і дав життя цілій новому району. Відомі на весь світ брати Нобелі зіграли в зведенні нафтопроводу ключові ролі. В честь цього ім’ям братів був названий міський музей, відвідувачі якого можуть багато чого довідатися про ті часи.

Пам’ятки Старого Батумі

Просто дивно, як нові будівлі вписуються в загальний ансамбль — не знаючи їх віку дуже важко відрізнити їх від старих.

Площа Пьяцца

Тим, хто поїхав в Батумі, обов’язково варто побувати на чудовій площі Пьяцца, що в Старому місті. Як не дивно, але її «вік» дуже малий — будівництво було закінчено в недалекому 2009 році. Архітектором і автором цього шедевра став Важеєм Орбеладзе, якого явно надихнули венеціанські мотиви — не дивно, що і його творіння схоже на Венецію. Площа вінчає чудова вежа, на якій розміщені музичні години. Дивлячись на неї, мимоволі виникають асоціації з кампаніли собору Сан-Марко. Та й взагалі, Старе місто може похвалитися новими дорогами, капітальним ремонтом деяких об’єктів, а ще реставрацією фасадів.

Площа Європи

Однією з перлин Старого Батумі сміливо можна назвати площу Європи. Місцеві жителі називають її площею Аргонавтів, адже в центральній її частині варто статуя Медеї, що тримає в руках той самий золоте руно, яке вона віддала греку Ясону. Крім цього, є сучасні будівлі, створені в стилі Гауді. Ну, а навколо цієї площі розкинулися старі будинки, яким уже понад 100 років. Саме площа Аргонавтів приймає багато свят і торжества, на які збираються тисячі людей.

Храмова архітектура Старого міста

Духовне життя в Баку теж не затихає ні на хвилину. У місті розташовані кілька церков. Найвідомішими з них є три храми: Вірменська церква Святого Христа Всеспасітеля (зведена в 1887 році), Кафедральний Собор Пресвятої Богородиці (раніше він був католицьким костелом), а також церква Святого Миколая (побудована в 1865 році).

Незважаючи на разючі зміни, що пройшли зі Старим містом Батумі, його популярність і не думає згасати. Сюди все так же приїжджають десятки тисяч туристів, охочих відпочити в комфортних готелях, викупатися в теплому морі і оглянути місцеві визначні пам’ятки.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: