Найкращий туристичний сайт

Східний базар, або як торгуватися на ринках Азії

Багато туристів, які відправляються в країни Азії, особливо люблять бувати на знаменитих східних базарах. Хтось тут купує подарунки і недорогі сувеніри своїм рідним і близьким, а інші шукають і знаходять тут неповторний колорит і масу вражень. Торгуватися з місцевими продавцями — це справжнє мистецтво, адже всі вони з першого погляду визначають платоспроможність покупця. А головне, чи готовий він витратити гроші на найдорожчий товар.

Східні базари

Східним базаром прийнято вважати не тільки великі ринки Сходу і Азії, а й приватні торгові точки. Своїми ринками здавна славляться такі країни, як Туреччина, Китай, Арабські Емірати, Таїланд та Індонезія. Кожен турист, що вибирає для відпочинку країни Сходу, прагне привезти додому щось особенноt, екзотичне, саме таке і пропонують багаті і колоритні східні базари. Будь-яка поїздка або відпочинок будуть незабутніми, якщо все ретельно підготувати і продумати. Також варто пам’ятати, що готель завжди потрібно бронювати заздалегідь, щоб не витрачати відпускні дні на пошуки вільних номерів.

Нехитрі правила шопінгу в Азії

• Ніколи не зберігайте всі свої гроші в одному місці. Ніхто не повинен знати, яка сума у ​​вас на руках. Для цього можна відкласти окремо частину на поточні витрати, а іншу частину прибрати в таємне місце. Пам’ятайте, що цінники на східних базарах — нонсенс, що часом, вводить покупців в ступор. Щоб дізнатися вартість товару, що сподобався, вам достатньо вказати на нього пальцем.

• Однак продавці, як правило, не відповідають відразу, а множать початкову вартість в 3-4 рази. Не варто відразу викладати названу суму, вкажіть свою. Це зробити можна, набравши цифри на калькуляторі або показати за допомогою пальців. Варто відзначити, що багато торговців володіють російською та англійською мовами.

• Приготуйтеся торгуватися на ринках Азії, пам’ятайте, що той, хто здатний домагатися свого, користується серед продавців повагою. Шукайте різні хитрощі, щоб збити ціну і отримати прийнятну для себе суму. Також можна мотивувати торговця тим, що за ці гроші, а може ще дешевше, ви купите такий же товар у його сусіда.

• Найефективніший спосіб — відмовитися від торгу і просто піти. Той торговець, який зацікавлений в покупці і готовий піти на угоду, обов’язково вас попросить повернутися. Однак якщо продавець вас навіть не намагається утримати, значить, ціна на товар названа реальна. У цьому випадку рішення залишається за вами.

Щоб східний базар залишився в ваших спогадах як найяскравіше, яскраве і екзотичне місце, вам необхідно пам’ятати всі поради, наведені вище. Ніколи не показуйте скільки, а головне, де ви зберігаєте свої гроші. Ставтеся до продавців з повагою, не дозволяйте їм обдурити вас і нав’язати неякісний товар або свої ціни.

Подорожуйте по Сходу з задоволенням, він сповнений загадок і чарівності! Кожному туристу він відкривається по-своєму, показуючи всю свою самобутність і багатогранність. Саме тому, досвідчені туристи для знайомства з місцевими звичаями і традиціями вибирають східний базар.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: