Найкращий туристичний сайт

Що подивитися в Стамбулі: пам’ятки

Незважаючи на значні розміри Стамбула а також його довгу і насичену історію, всі основні визначні пам’ятки розташовані компактно. Однак не варто розслаблятися, подивитися їх за один-два дні вам навряд чи вдасться.

І так, що подивитися в Стамбулі, найбільшому місті Туреччини. Мабуть, варто почати огляд з його головних архітектурних пам’яток.

Палац Топкапи

Довгий час палац Топкапи виконував функції головної резиденції правителів Османської імперії. Сьогодні він є музеєм і найпопулярнішою пам’яткою Стамбула.

Великі збори музею налічує понад 65 тисяч експонатів. Відвідувачі можуть ознайомитися з прекрасною колекцією зброї, срібла, порцеляни й коштовностей. Крім того, тут представлені старовинні предмети інтер’єру та багато іншого.

Палац Топкапи має досить значні розміри, щоб його обійти вам буде потрібно кілька годин.

Ціна квитка: 20 лір, відвідування гарем оплачується окремо, вартість — 15 лір.

Час роботи: щодня з 9:00 — до 19:00 влітку, в зимовий період — до 16:00.

Айя-Софія — Собор Святої Софії Константинопольської

Безумовно, Айя-Софія є найзнаменитішою пам’яткою Стамбула. До 15 століття собор Святої Софії була головною християнською святинею, яка була добудована мінаретами після того, як Константинополь був окупований турками.

В наш час, Софійський собор є музеєм з багатющим зборами. Розміри будівлі і його оздоблення вражають будь-яку уяву. За місцевими мірками, вартість входу не з дешевих, але кількість відвідувачів досить значне, тому приготуйтеся відстояти чергу. Щоб оглянути храм, вам буде потрібно в середньому півтори години. Варто відзначити, що багато музеїв Стамбула по понеділках не працюють, Айя-Софія не є винятком.

Ціна квитка: 20 лір.

Час роботи: з 9:00 — до 17:00, понеділок — вихідний день.

Цистерна Базиліка — підземне водосховище

Також не пропустіть можливість відвідати підземне водосховище — Цистерна Базиліка, яке було споруджено греками в 532 році. Ще комплекс відомий під назвою Йеребатан Сарай, що в перекладі означає «Підземний палац». Цей величезний резервуар з водою дозволяв забезпечити місто під час посухи, а також при ворожої облоги. Тут завжди похмуро і досить прохолодно, а єдиною підсвічуванням є лампи, які підсвічують 336 стародавніх колон.

Ціна квитка: 20 лір для іноземних туристів.

Час роботи: з 9:00 — до 19:00.

Блакитна мечеть Султанахмет

Розкішна Блакитна мечеть вважається справжнім символом Стамбула. Особливістю мечеті є шість мінаретів, замість чотирьох традиційних. Це одна з найвеличніших і прекрасних мечетей Стамбула і вражає своєю розкішшю архітектури та оздоблення.

Тут прекрасно збереглися і вітражне скло, декоративні розписи і багате оздоблення. Відвідування пам’ятки вільний, входи в будівлю розташовані з боків мечеті. Періодично Мечеть Султанахмет закривається для туристів, там проводяться молитви. Як правило, священний намаз проходить в п’ятницю.

Ціна квитка: безкоштовно.

Час роботи: з 08-30 до 12-45, з 14-00 до 16-45, з 17-45 до 18-30, в п’ятницю з 14-30.

Площа Султанахмет — Іподром

Іподром в Стамбулі — це площа, яка складається з двох частин, що розташована в мікрорайоні Султанахмет. Перша частина розкинулася між Блакитною мечеттю і Айя Софією, а друга частина і є Іподром. Тут можна побачити Зміїну колону, Єгипетський обеліск, доставлений з міста Луксор, а також Німецький фонтан і обеліск Костянтина.

Галатская вежа

Висота вежі, яка знаходиться в районі Галата, становить 61 метр. Пам’ятка, побудована в 14 столітті генуезцями, приваблює безліч туристів. Як правило, на Галатський вежу піднімаються заради того, щоб насолодитися панорамними видами Стамбула.

На огляд вежі у вас не піде багато часу, пара захоплюючих кадрів і можна сміливо вирушати далі. Внутрішній простір вежі займає популярний ресторан, де можна покуштувати прекрасні страви турецької та європейської кухні, а також нічний клуб. Галатская вежа є музейним об’єктом.

Ціна квитка: 10 лір.

Палац Долмабахче

Наступним пунктом вашої екскурсії обов’язково повинен стати палац Долмабахче. Розкішний палац збудований в стилі європейського бароко, який зовсім не характерний для цієї країни, а його оздоблення відрізняється особливою розкішшю. Його будівництво і оформлення обійшлося дуже дорого: 5 мільйонів фунтів золотом було витрачено тільки на зведення будівлі.

Палац до 2007 року був музеєм. У наші дні він став резиденцією прем’єр-міністра Туреччини, тому для відвідування туристами відкриті не всі зали.

Час роботи: з 9:00 — до 16:00, понеділок — вихідний.

Мечеть Сулейманіє

Це чудове творіння Синана своєю красою не поступається мечеті Султанахмет. Одні вважають, що немає прекрасніше Блакитної мечеті, іншим подобається Сулеймание. У будь-якому випадку, варто відвідати обидві святині. Вхід вільний, але так само, як і інші мечеті Стамбула, вона закривається на молитви.

Ціна квитка: безкоштовно.

Час роботи: 08: 30-12: 30, 13: 45-15: 45, 17: 30-18: 30. Понеділок — вихідний.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: