Найкращий туристичний сайт

Що подивитися в Афінах: пам’ятки

Левова частка туристів, що приїжджають до Греції, прагне відвідати її столицю — Афіни. Не дивно, адже слава цього величного міста відома на весь світ. Але не всі приїжджають на тривалий період, і багато хто задається питанням: що подивитися в Афінах?

Що подивитися в Афінах: топ-10 пам’яток

Так як же не побувати в ньому і не долучитися до тієї культури, про яку всі так читали і марили? Варто відзначити хоча б десяток найважливіших і найцікавіших пам’яток Афін, які обов’язково потрібно подивитися.

Національний археологічний музей

Найбільший музей Греції знаходиться в центрі столиці. Спочатку ви потрапите в зали Мікенського періоду і Кикладськая культури, так як експозиції розташовані в хронологічній послідовності. Переглянути всі можна тільки за 2-3 години, так що є варіант заглянути і ненадовго, якщо час підтискає.

Парфенон і Акрополь

Це, без сумніву, головні визначні пам’ятки, перед якими блякне все інше. І метою стає не тільки чудовий Парфенон, куди так і тягне туристів, а й шикарний вид на все місто, що відкривається з Акрополя. Саме з цього місця можна розглянути майже всі храми Афін.

Один з приємних бонусів — загальний квиток в Акрополь дає право пройти і в храм Зевса Олімпійського.

Читайте також: Храм Зевса Олімпійського в Афінах: історія і сучасність

Храм Посейдона і мис Сунион

На це місце приїжджають аж ніяк не фанати історичних подій, а ті пари, які мріють провести незабутній романтичний вечір, милуючись чарівним заходом сонця в руїнах храму Посейдона. Примітно, що тут люблять бувати не тільки приїжджі, але і самі греки. А ще на одній з колон храму до сих пір видно автограф Байрона.

Монастираки і Плака — найдавніші райони міста

Це райони, які розкинулися у самого Акрополя, так що не дарма вони є найдавнішими в Афінах. Під час туристичного сезону сюди приходить маса приїжджих, але це не завадить прогулятися по кривим і вузьких вуличках району, відвідати ряд сувенірних крамниць і магазинчиків, а також помилуватися старовинною архітектурою.

Місто Пірей

Місто Пірей входить до складу Великих Афін. Цей варіант привабливий не тільки сам по собі. Безумовно, він дуже цікавий, але ще туди можна податися в тому випадку, коли не вийшло з’їздити на якийсь з островів. Адже Пірей і сам трохи нагадує острів.

Якщо ж немає жорсткого обмеження в часі, обов’язково варто побувати в морському і археологічному музеї та подивитися масу цікавих експозицій. Після цього краще відправитися в затоку Мікролімано і повечеряти там.

Лікавітос — найвищий пагорб в Афінах

Цей пагорб спрямовується увись на 277 метрів і заслужено вважається найвищим в Афінах. Він разом з Акрополем підноситься над грецькою столицею. Нагорі знаходиться білокам’яна каплиця, побудована на честь Св. Георгія XIX століття. З пагорба відкривається дивовижний вид на все Афіни, включаючи Акрополь, який вечорами освітлений прожекторами. Але найкраще підніматися сюди в ясний і сонячний день — цілком ймовірно, що ви побачите навіть Егіну.

Афінська Агора — найвідоміша ринкова площа

Вона є однією з найвідоміших давньогрецьких ринкових площ. На Агору потрібно обов’язково піднятися, особливо якщо ви йдете з Акрополя, з північної його сторони. Там постійно маса туристів, які цікавляться історією столиці.

Раніше в цьому місці постійно кипіла суспільне життя. Найцікавішими і найкраще збереглися місцями є галерея Атталі, а також Храм Гефеста (або Гефестіона).

Синтагма, або Площа Конституції

Це самий центр Афін — серце столиці. Саме тут, на Площі Конституції, стоїть будівля Парламенту Греції, а поруч з ним знаходиться могила невідомого солдата, біля якої постійно чергують Евзони — так називають грецьких військових, які одягнені в яскраві національні одягу.

Саме на цій площі можна оселитися в готель Grande Bretagne — можливо, найвідомішу в Афінах. Якщо ж ви любитель шопінгу — обов’язково пройдіться по примикає до площі вулиці Ermou (Ерму), де розташовується маса магазинів.

Площа Омонія

Ще одна площа Афін, трохи поступається в популярності Синтагмі. Перекладається це назва як «згоду». Вона примітна тим, що уособлює східний колорит столиці, тоді як Синтагма є представником європейського. Такий дисонанс посилюється ще і малою відстанню між двома площами — прогулянка займе не більше чверті години. Саме на ній можна зануритися в побутове життя афінян, спостерігаючи за ними.

Нічна прогулянка по Афінам

Статистика не бреше — грецька столиця відноситься до числа найбезпечніших міст усього світу. Так що можна сміливо гуляти по нічному місту, без зайвих побоювань за себе і своїх супутників. Проте, обережність ніколи не буває зайвою, навіть незважаючи на те, що тут на порядок тихіше і спокійніше ніж в Токіо, Лондоні або Парижі.

Де зупинитися

До слова, зупинитися в Афінах можна в будь-якому готелі або хостелі. Для забезпечених туристів відкриті двері NJV Athens Plaza, The Margi та інших закладів. Найдемократичніші варіанти розміщення представлені хостелами Athens International, Zeus і Zorbas.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: