Найкращий туристичний сайт

Ринок Привоз — одна з головних визначних пам’яток в Одесі

Знаменитий продовольчий ринок Привоз в Одесі розкинувся на території історичного центру. Як кажуть самі жителі міста, на цьому базарі можна придбати все, що тільки спаде на думку. Якщо ви щось не знайшли в Південній Пальмірі, то, швидше за все, ви ще не відвідали Привоз.

Сьогодні на нашому туристичному блозі ми розповімо вам про знаменитому одеському Привозі, який призначений не тільки для здійснення покупок, адже він є однією з найголовніших визначних пам’яток міста.

Історія формування Привозу в Одесі

Історія ринку Привоз налічує вже понад 200 років. Колись тут розташовувалися Грецький і Старий базари, є практично «однолітками» з Одесою. Проте, під кінець XVIII століття було прийнято рішення спорудити новий ринок. Спочатку він був призначений для торговців, які везли товар за сотні кілометрів від дому на возах. До речі, саме через привізною продукції ринок і отримав сьогоднішню назву. А утвердилося воно в 1827 році, коли тільки що зведений, Грецький і Старий базари об’єднали в Привоз.

Забудова на території комплексу

Через певну кількість часу, площа ринкового комплексу почала активно забудовуватися капітальними спорудами. А вже в 70-90-х роках XIX століття базар закріпив за собою статус головного в місті і одного з найбільших у всій Європі. Потім в 1913 році на цій же території втілився в життя проект архітектора Нестерука під назвою «Фруктовий пасаж». Так, був зведений квартет 2-поверхових споруд, з’єднаних між собою арками, які, в свою чергу, прикрашали красиві ковані ворота. Менше 10 років тому «Фруктовий пасаж» зазнав значної реконструкції, однак робочим все ж вдалося зберегти колишню велич комплексу будівель. Також закінчилося будівництво нового м’ясного і рибних корпусів, пари торгово-офісних центрів і цілого комплексу магазинів уздовж вулиці Пантелеймонівській.

Асортимент товарів

Що ж, не будемо закопуватися занадто глибоко в історію, а повернемося до теперішнього часу. Мабуть, з усього достатку продуктів на Привозі можна виділити домашню їжу. Тут її особливо багато, адже товар звозиться з усіх куточків області. А так це класичний базар, то перед покупкою вам дозволять покуштувати трохи смакоти. Бринза з овечого або козячого молока, домашній сир, ковбаса, сало і пряжене молоко — ось далеко не повний перелік тих ласощів, яких на цьому ринку в достатку.

Справжній одеський колорит і кодекс правил Привозу

Крім покупок мандрівники приходять сюди за позитивними емоціями, адже в кожному ряді чутні анекдоти торговців і розповіді з життя. Люди звикли спілкуватися тут на безліч різних тем, адже серед такої кількості народу точно можна відшукати пару-трійку однодумців. А якщо ви ще й опинитеся «на одній хвилі» з продавцем, то вам можуть зробити непогану знижку. В іншому випадку намагайтеся не зачіпати злободенні для жителів Південної Пальміри теми — ви ж не хочете піти обвішаний?

Ще однією особливістю Привозу в Одесі, що стосується працюючих тут продавців, є так званий «кодекс правил». Головний пункт в ньому говорить, що жоден відвідувач ринку не піде звідси голодним і з порожніми руками. Торговці базару настільки моторні, що дадуть фору туркам, які працюють на головному ринку Стамбула, а тому ви вже й самі будете раді купити те, що не планували.

Пам’ятники видатним продавцям

Завдяки своєму вмінню налагоджувати контакт з людьми, великодушності і величезному арсеналу жартів, деяким продавцям було вирішено спорудити пам’ятники. Тут стоїть пам’ятник тьоті Соні, про яку складалися десятки анекдотів. А трохи далі розташувався пам’ятник чистильникові риби дядькові Жорі — справжній зірці екрану, який брав участь у багатьох популярних кінострічках.

Якщо ви хочете погуляти в Одесі, відчути місто таким, яким він є, дізнатися побільше про його неординарних жителів, весело провести час і добре скупитися, то вам пряма дорога на ринок Привоз.

Перш ніж ви підете вивчати простори Південної Пальміри, зарезервуйте для себе номер в готелі. Уважно придивіться до готелю Чорне море — Пантелеймонівська, розташованому всього в 200 метрах від ринку. У цьому закладі відвідувачі можуть скористатися послугами екскурсійного бюро, замовивши поїздку до будь-якої пам’ятки Одеси.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: