Найкращий туристичний сайт

Прогулянки по Одесі — куди піти і що подивитися

Скільки всього сказано про Одесу, що, напевно, немає сенсу говорити, який це чудовий і яскравий місто. І не можна сказати, що в ньому головне — море або Дерибасівська, численні пам’ятники або театри, архітектура в цілому або окремо взяті ансамблі, а, може, люди, які славляться іскрометним гумором.

У нашій статті ми не будемо розписувати принади цього міста — це вже багато разів зробили до нас. А просто відкриємо завісу і постараємося бути максимально об’єктивними. Отже, де погуляти в Одесі?

Прогулянки по вулицях Одеси

Потьомкінські сходи і Приморський бульвар

Центр Одеси схожий на декорації з фільмів. Подолавши 192 сходинки Потьомкінських сходів або піднявшись на ліфті-фунікулері, ви опиняєтеся на широкому Приморському бульварі, а прямо перед вами у всій красі височить монумент Де Рішельє (або пам’ятник Дюку) — людині, завдяки якому Одеса стала торговим портовим містом.

Читайте також: Кращі пляжі в Одесі — опис з фото, переваги, як дістатися

Тещин міст і бульвар Жванецького

Продовжити прогулянку по Приморському бульвару можна пройшовши до Тещиного моста, бульвару Жванецького і колонади, звідки ввечері відкривається вид на порт з усіма його вогниками.

Катерининська площа

Потім повернувшись, прогуляйтеся до Катерининської площі з пам’ятником Великої Катерині і її соратникам (Потьомкіну, де Рібаса, де Волану і Зубова).

Провулок Чайковського

Далі по Катерининській вулиці звертаємо в провулок Чайковського і опиняємося біля Одеського державного академічного театру опери та балету.

У будівлі Оперного театру неймовірно красива архітектура в стилі бароко — схожі театри можна побачити у Львові та Відні. Якщо є можливість, то обов’язково відвідайте виставу в театрі або пройдіться з екскурсією всередині будівлі. Це дійсно того варто.

Дійшовши до кінця Чайковського провулка, ви опинитеся біля одеської мерії, пам’ятника О. С. Пушкіну, а також трьох музеїв — археологічного, літературного та музею морського флоту.

Пушкінська і Дерибасівська вулиці

Звідси по Пушкінській вулиці, пройшовши пару хвилин, можна згорнути на ту саму Дерибасівську. Опинившись тут, багато туристів запитально вигукують: «І все?», Ймовірно, чекаючи від цієї вулиці чогось особливого, небаченого і викликає захват.

Вулиця вимощена бруківкою, багато магазинів, банків і салонів — ось як би і вся Дерибасівська. Вона швидше славиться своєю історією, ніж зовнішнім виглядом. Як кажуть самі одесити: «По Дерибасівській не ходять, по Дерибасівській гуляють поступово».

Міський сад

Завершує вулицю Міський сад, де ви зможете сфотографуватися з 12-м стільцем і пам’ятником Леоніду Утьосову.

Пасаж

А навпроти саду знаходиться «Пасаж» — красива споруда кінця позаминулого століття. Перші поверхи займають магазини (так було задумано з самого початку), решта — однойменна готель.

Катерининська, Решільевская, Грецька і Ланжеронівська

Паралельно Катерининської вулиці розташована вулиця Рішельєвська, яка перетинає Грецьку, Дерибасівську і Ланжеронівську вулиці. Ви можете вибрати свій варіант прогулянки по Одесі.

Що псує центр Одеси? Так теж, що і інші міста — рекламні вивіски, припарковані вздовж вулиці машини (іноді і на тротуарах), будівлі, накриті сіткою або спеціальним банером, які реконструюються роками. Через всього цього центральні вулиці міста втрачають свій шарм.

Одеський Морський вокзал

Одеський Морвокзал — відмінне місце для прогулянки, особливо в жаркий літній вечір.

Золоте дитя

По дорозі на Морвозкал встановлений пам’ятник «Золоте дитя», який презентували в честь 200-річчя Одеси. Подейкують, якщо доторкнутися до ноги цього гігантського пупса, то чи станеш сильніше, то чи збудеться бажання — адже без легенди не можна.

Пам’ятник дружині моряка

На причалі ви зустрінете пам’ятник дружині моряка з дитиною на руках, зможете помріяти на літній терасі ресторану, подивитися на яхти, а також звідси відправляються прогулянкові катери (на прогулянці можна зустріти дельфінів!).

Ринок Привоз і одеський гумор

О, це місце, про яке ви, напевно, чули тисячу раз, як про Мекку гумору. Але сьогоднішній «Привоз» далекий від того, що описаний в оповіданнях Валентина Катаєва. Ось, наприклад, як він описав типову торговку: «Вона кричала хрипким голосом: — Мадам, про що може бути мова? Таких бичків ви ніде не будете мати! Хіба це бички? Це золото! — Дрібниця, — говорила жінка-покупець, презирливо відходячи, — нічого смажити. — Мадам, поверніться! Якщо цю рибу ви називаєте «нічого смажити», то я не знаю, у кого ви будете мати більший! ».

Якщо ви прийдете сюди з конкретною метою почути жарти, то вам це навряд чи вдасться. Ну, хіба що потрапите на смішні цінники. А якщо все ж хочете вловити гостре слівце, спробуйте поторгуватися, тоді є шанси почути той самий «одеський гумор».

ТЦ Новий Привіз

До речі, не так давно відкрили торговий центр «Новий Привоз» — тут і сучасні торгові ряди, і магазини одягу, і навіть тітка Соня в фартусі та з в’язкою бичків, яка гордо стоїть серед рибних рядів. Якщо покласти в фартух монетку, то вам обов’язково пощастить.

Асоціація Одеси і гумору сягає своїм корінням в ті часи, коли тут проживали відомі письменники-сатирики: Ільф і Петров, вищезгаданий Валентин Катаєв, Ісаак Бабель. Із сучасних, відомих нам гумористів — це Михайло Жванецький, актриса Нонна Гришаєва, Юрій Стоянов, Роман Карцев.

Безумовно, прості одесити так само можуть пожартувати, але якщо ви очікуєте, що всю відпустку в Одесі ви будете реготати, тоді змушені вас засмутити — гумор тут не на кожному кроці.

Старі одеські дворики

Нагулявшись по декоративно-красивому місту і накупавшись в море, один вечір можете присвятити вивченню типових одеських двориків з усіх їх комунальним колоритом.

Йдучи по центру міста і побачивши старий будинок, не полінуйтеся зайти в арку або підворіття. Ви опинитеся в Одесі початку і середини минулого століття. Раніше в самих флігелях не було санвузлів, і всі зручності були на вулиці. Будівлі пізніших років вже планувалися з туалетом. Деякі живуть тут династіями, незважаючи на застаріле житло.

Катакомби

А ще тим, кому цікаво «копатися в минулому», рекомендуємо відвідати одеські катакомби — це колишні каменоломні, де добували камінь і ракушняк для будівництва. Протяжність катакомб — 2500 км, в порівняння в Римі — 300 км, в Парижі — 500 км. Сюди організовують групові екскурсії, вхід виключно з провідником. Ви пройдетеся по підземних лабіринтах і послухаєте цікаві історії. Інформацію про організаційні моменти легко знайти в інтернеті.

Так що ж таке Одеса? Курортне місто або місце з історією? Мабуть, саме все якості в сукупності роблять її таким особливою і привабливою. Якщо ви не гуляли по Одесі, виправте це в нинішньому році. Тепер ви знаєте, що очікувати від цього міста.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: