Найкращий туристичний сайт

Пішки по Європі — 5 маршрутів для захоплюючих подорожей

Після затяжної зими хочеться вилізти зі своєї барлоги і якомога довше гуляти на свіжому повітрі. Піші прогулянки корисні не тільки для фізичного, а й для психологічного здоров’я. Ми підготували статтю з описом 5 чудових маршрутів в Європі, які віднімуть ваші сили, але в той же час подарують неймовірні враження.

«Лазурна стежка» — італійські прогулянки в Чінкве-Терре

Панорами Чінкве-Терре одні з найвідоміших в світі — кольорові будиночки п’яти населених пунктів регіону, розташовані в скелях біля моря, є візитною карткою курортного відпочинку Італії. Саме тут простягається один з найлегших і найкрасивіших маршрутів під назвою «Блакитна стежка» (італ. Sentiero Azzurro).

Вид на місто Корнілья — один з населених пунктів Чінкве-Терре

Початковий пункт подорожі починається в містечку Ріомаджоре, дістатися до якого можна з Флоренції, Мілана або Болоньї на поїзді. Кінцева точка — Монтероссо. Загальна протяжність маршруту складає 12 км. Це відмінна можливість провести активний день, гуляючи по милим італійським містам і селищам. Однак якщо ви захочете розділити цей маршрут на пару днів, то рекомендуємо заздалегідь забронювати готель в одному з населених пунктів Чінкве-Терре.

Каміно де Сантьяго — паломницький шлях в Іспанії

Каміно де Сантьяго, або Шлях Святого Якова (Яго) — шлях паломників по іспанських дорогах, провідний в Собор Святого Якова, в місто Сантьяго-де-Компостелла. Даний маршрут вважається 3-им в світі по святості після римського і єрусалимського. Більше 700 років тому прочани-пілігрими йшли до мощів Святого Яго, прокладаючи маршрут. Через багато років паломництво сюди практично припинилося. Але на початку 21-го століття популярність цього маршруту знову набрала обертів, завдяки книзі «Щоденник мага» Паоло Коельо і фільму The Way режисера Е. Естевеса.

Дорога по маршруту Каміно де Сантьяго

На сьогоднішній день паломницький маршрут є найзнаменитішим у всій Європі з огляду на розвиненості інфраструктури. Дістатися до Собору Святого Якова можна кількома шляхами:

На всьому шляху відкриті паломницькі хостели за ціною від 5 до 12 євро, де туристи зупиняються на нічліг. Також на маршруті є ресторани і кафе, тому проблем з перекушуваннями не буде. Кращий час для подолання Каміно де Сантьяго — початок осені і кінець весни.

Стежками Святого Олафа (Швеція і Норвегія)

Ще один маршрут для паломників і, звичайно, всіх тих, хто хоче побродити по мальовничих фіордів і північних горах. Даний маршрут був створений норвезькими ентузіастами, які надихнулися популярністю маршруту Каміно де Сантьяго. Героєм Скандинавського паломницького шляху став норвезький король Олаф II (норв. Olav den hellige/Heilag Olav), який є найбільш шанованим в Скандинавії загальнохристиянським святим.

Норвезькі пейзажі

Загальна протяжність маршруту складає 564 км. Свій початок шлях бере в шведському Сундсваллі, а закінчується в норвезькому Тронхеймі, в Нідаросском соборі (готичний храм, побудований на місці поховання Святого Олафа).

Маршрут простягається від Балтійського до Норвезького морів через весь Скандинавський півострів. Повне проходження шляху Святого Олафа розраховане на 23-28 днів, з розрахунком подолання 20-25 км на добу. Але ви можете вибрати маршрут на 1, 2 або 5 днів, керуючись офіційний сайтом маршруту.

GR20 — маршрут навколо Корсики

Корсика — чудовий французький острів, що буяє ріками і горами. Тут знаходиться один з найбільш популярних і складних маршрутів під назвою GR20 (GR розшифровується як Grande Randonnée, що перекладається з франц. «Велика прогулянка»). Назвати цей піший маршрут прогулянкою складно, так як шлях в 177 км доведеться долати по горах.

Трекінг по GR20

GR20 простягається з півночі на південь острова, проходячи вздовж озер, долин і гірських масивів. Маршрут розділений на 16 відрізків, на кожен з яких відводиться 1 день. По всьому шляху стежка промаркована, в небезпечних місцях прокладені металеві перила і ланцюги. Ночівля можна організувати в рефуджії — гірських будиночках. Також туристи організовують кемпінги.

Проходження GR20 вимагає хорошої фізичної підготовки, бажано мати з собою путівник. Нагородою за пройдений шлях буде чудовий пляжний відпочинок біля узбережжя Середземного моря.

«Стежка митників» в Бретані

Мальовничий пішохідний маршрут у Франції, який простягається в одному з найкрасивіших регіонів — в Бретані. В кінці 18 століття митники патрулювали берега вздовж північних берегів Бретані, щоб попередити контрабанду товарів з Великобританії. Цей пішохідний маршрут сьогодні називається GR34, а по-простому — «Стежка митників» (франц. Sentier des douaniers). Починається шлях в містечку Корнак, а закінчується в Сент-Мало.

Форт Ла-латте

Стежка митників ділиться на 5 маршрутів: «Класичний», «Дивовижний», «Легендарний», «Справжня Бретань», «Романтичний». По дорозі туристів чекає порт Сен-Мало, замок Мон-Сен-Мішель, фіорди Абер-Бенуа і Абер-брехня, форт Ла-латте, порт Плуманак з лабіринтом зі скель і затоку Морбіан. Весь маршрут простягається на 1700 км.

Маршрут неймовірно красивий — туристам відкриваються види на скелясті шпилі, протоку Ла-Манш, бірюзові океанічні води. Влітку в Бретані досить прохолодно на відміну від решти Франції. Однак для тисяч мандрівників це не стоїть на заваді.

Планувати похід на «Стежку митників» слід заздалегідь, так як влітку регіон дуже популярний і номера в готелях Бретані розлітаються дуже швидко. Також можна зупинятися в кемпінгах, які облаштовані вздовж усього узбережжя.

Для маршрутів на вихідні можна вибрати такі варіанти:

Сподіваємося, наш матеріал стане путівником і одного разу ви вирушите в захоплюючу піший тур. Який маршрут з перерахованих ви б обрали для себе?


Ви ось тут:


Ще статті по темі: