Найкращий туристичний сайт

Печерні міста Уплисцихе в Грузії

Печерні міста Уплисцихе має статус одного з найстаріших поселень на території Грузії. Історія цього унікального комплексу налічує приблизно 3 000 років, які формуються епохами злетів і падінь.

Древнє печерне місто Уплісцихе

Місто був покинутий в XIX столітті, але раніше тут проживала далеко не одна народність. Втім, в незалежності від віросповідання жителів, поселення завжди носило саме таку назву, що перекладається як «фортеця бога».

Масштаби печерного міста

Археологи встановили, що за весь період існування Уплисцихе, тут знаходилося приблизно 700 печер і подібних споруд, а на сьогоднішній день збереглося їх збереглося близько 150. Крім того, вчені постійно знаходять жіночі прикраса, зброї, посуд та інші предмети побуту, які зараз виконують роль експонатів в місцевому музеї.

Огляд комплексу Уплисцихе

Перш ніж почати вивчення комплексу зсередини, приділіть час зовнішнім виглядом Уплисцихе. Печерні міста нагадує великий мурашник, який висічений в скелі. Якщо добре вдуматися в історію, то просто перехоплює дух: споруда споруди завершилася задовго до нашої ери завдяки старанням стародавньої людини і просто не віриться, що воно може бути покинутим.

У місцевому кафе ви можете перекусити, та й без сувенірів не залишитеся, тут є де їх придбати.

Щоб усвідомити велич Уплисцихе, досить сказати, що українські туристи порівнюють його з Свято-Успенським монастирем, розташованому в Бахчисараї. Однак площа «фортеці владики» в 5 разів перевищує територію кримської пам’ятки.

Основна структура території, доступною туристам

Слід зазначити, що місця, які відвідуються туристами в даний час — це тільки лише половина всього комплексу. Але навіть на цій території можна побачити передхристиянські храм Маквліані, зал цариці Тамари, названий на честь правительки, яка зробила це місце православним храмом, християнську церкву Принца, зведену в X столітті, і прогулятися по довгому тунелю, який веде до річки Кура.

Як дістатися до Уплисцихе

Доїхати до цього дивовижного міста в скелі можна проїхавши менше години по новій швидкісній трасі Тбілісі — Горі. Тим, хто не любить подорожувати на власному автомобілі, приїхати сюди можна на таксі від Горі, до якого йде маршрутка від станції метро Дідубе, розташованої в Тбілісі.

Вартість квитків і час роботи

Ступивши на територію однієї з найбільш популярних пам’яток Грузії, у вас є 2 варіанти: купити вхідний квиток за $ 1, 6 долара, почавши самостійний огляд або ж замовити екскурсію, яка обійдеться вам приблизно в $ 5,5.

Музей працює в 11:00 до 18:00. У будь-якому випадку, слід розраховувати, що для близького знайомства з печерним містом вам буде потрібно приблизно 3 години.

Де зручніше зупиниться

Щоб відпочинок пройшов максимально комфортно, рекомендується заздалегідь забронювати готель. Придивіться до 3-зірковому готелю Руставелі, який розташований в центрі Тбілісі. Недалеко від цього закладу розташовується станція метро Дідубе, від якої ходять маршрутки в Горі.

Якщо ж ви бажаєте більш щільно доторкнутися до атмосфери цього древнього міста в скелі, то прямо на території Уплисцихе виділено місце для кемпінгу. Так що якщо вас не лякають польові умови, ви можете переночувати в наметі.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: