Найкращий туристичний сайт

Печера Млинки, або куди поїхати на екстремальні вихідні

Однією з найбільших карстових печер України вважається Млинки, що в Тернопільській області. Це найдовша з горизонтальних печер країни, протяжність яких становить майже 43 кілометри. Є версія, що печера утворилася кілька мільйонів років тому, коли на її місці знаходилося Сарматське море. Колись монолітне дно, поступово дало тріщини, куди затікала вода і вимивала породу. Так утворилися численні ходи.

Печера Млинки та її краси

Вперше печера була виявлена ​​в 60-х роках, проте роботи по її вивченню ведуться до цього дня. Найчастіше ходи відкриваються методом вибуху породи, куди закладають пороховий заряд. Стіни печери включають численні кристали різного кольору. Крім того, тут є кілька значних залів із сталактитами, однак для цієї печери вони рідкість. Один із залів містить в собі більше сталактитів і називається «Казка».

Характеристики печери і її мешканці

Вхід в печеру оснащений металевими дверима, яка закривається на ключ. Цілий рік температура всередині коливається в межах +9 — +12 градусів, а свіжий і чисте повітря печери вважається цілющим. Середня глибина печери коливається від 30 до 60 метрів, а сама вона знаходиться на висоті трьохсот метрів над рівнем моря. Єдиними її мешканцями є кажани, які прилітають сюди поспати.

Маршрутів для проходження печери неймовірну кількість, всі вони внесені в карту. Однак варто зазначити, що не всі ходи відомі, а багато хто ще не відкриті зовсім.

Зали, галереї та проходи

На шляху кожного спелеолога можна зустріти гицелі і розпори, а також труби, які підходять по діаметру до вашого тіла. Будьте уважні і обережні, труби зсередини дуже слизькі. Як правило, навіть недосвідчені туристи примудряються проявити неймовірну спритність і гнучкість. Пройшовши лаз довжиною 3-4 метра, можна опинитися вниз головою над колодязем в 6 метрів. Як правило, перша екскурсія проводиться в Північний район. Простий маршрут швидше носить ознайомчий характер, його мета — підготувати туристів до всіх труднощів майбутнього шляху.

Перше, що ви побачите, це величезні зали, потім вас проведуть до «Їдальня каменю» і роздоріжжя «Зірочка», а зовсім скоро перед вашим поглядом виникне «Північна галерея». Найважчим перешкодою вважається хід «Чортове горло». Тут особливо вузький і вертикальний прохід, після якого галереї Північного району вам здадуться хоромами. Кінцевою точкою маршруту є зал «Кажана» (Кажан), яку вам треба знайти самостійно на стелі печери. Цей зал досить просторий і набагато вище решті печери. Тут і живе цей Кажан, розкинувши свої крила під стелею, він має двометровий силует. Чудовий малюнок виконаний самою природою і притягує до себе цікаві погляди всіх, хто сюди приходить.

Тут же можна покататися на «козацьких гірках» — це невеликий схил, на який сочиться вода, від цього він слизький і гладкий, як лід. На зворотному шляху ви пройдете «Жовту трубу», ви перейдете «Тещин зуб», проповзе на колінах «тарганів», а також протиснутися в «Веселий хід». Екскурсія в Східний район буде ще більш захоплююче. Тут вас чекають ходи посипані кристалами. Головне, будьте обережні, щоб не пошкодити природну красу. Ви подолаєте прохід «Ушба» і «Фантазія». Найвитриваліші зможуть випробувати на собі всі труднощі одного з найскладніших проходів — «Пологовий будинок». Вузький горизонтальний хід, під прямим кутом поступово переходить у вертикальну шахту.

Головним туристичним об’єктом Західного району вважається зал «Казка», де ви можете споглядати мальовничі сталагміти і сталактити. Крім того, не позбавляйте себе можливості оглянути камінь «Обеліск», пройти «Дитячу розпору» і відвідати зал «Брест». Якщо у вас залишиться час, загляньте в зал «Рогатка», де спелеологи збудували гарний замок з глини.

Кожна назва ходів і залів несе в собі свою історію, жарт або байку, які спелеологи усно передають один одному і своїм слухачам-туристам. Наприклад прохід «Фантазія» кожен раз змушує вас напружувати фантазію, щоб придумати як його пройти. А після проходу складного «Пологові будинки» ви точно будете відчувати, ніби тільки що заново народилися.

Як дістатися

Печера Млинки розташована в селі Залісся в Чортківському районі Тернопільської області. Вона розташована настільки зручно, що з Києва можна без проблем влаштувати собі тур вихідного дня. А на ніч зупинитися в одному і туристичних додому в селі, правда дізнатися про них рекомендуємо заздалегідь.

Доїхати до печери можна декількома способами.

Організаційні питання

Якщо у вас немає свого спорядження або не хочеться його з собою везти, то все необхідне можна взяти на місці. Також для туристів влаштовують екскурсії. Варто враховувати, що без провідника в печеру ходити заборонено.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: