Найкращий туристичний сайт

Пам’ятники в Києві, що виконують бажання

У Києві можна відвідати не тільки класичні пам’ятники зодчества і історії, тут також є безліч незвичайних скульптур і пам’ятників, які допомагають людям у виконанні їх заповітних бажань.

Пам’ятник Проні Прокопівні — для сімейного благополуччя і щастя

Одним з улюблених і відомих пам’яток киян є пам’ятник Проні Прокопівні та Голохвастову — герої сатиричної кінокомедії України «За двома зайцями».

Його встановили в 1999 році на перехресті трьох доріг — Десятинної та Володимирської вулиць, Андріївського узвозу. Пам’ятник розташований недалеко від Андріївської церкви.

Особливою популярністю він користується серед самотніх людей і молодят. Кияни вірять, що завдяки бронзовим героям, можна знайти сімейне благополуччя і щастя. Наприклад, якщо жінка хоче знайти щастя і удачу в особистому житті, то їй потрібно потриматися за перстень, який знаходиться на правій руці Проні Прокопівни, на мізинці, а чоловікові слід потерти на спині Голохвастова жука-скарабея.

Є і універсальний спосіб виконання бажання — необхідно потерти носи героїв. Так як людей, спраглих отримати бажане, дуже багато, «чарівні» місця пам’ятника натерті до блиску.

Пам’ятник каштанам — для поповнення в сімействі

У 2009 році 1 червня в Маріїнському парку було відкрито пам’ятник, присвячений мамам і новонародженим — бронзові розкрилися каштани. Сонячна тура, нанесена на один з каштанів, є трипільським символом відродження і продовження життя. Цей пам’ятник допоможе тим, хто бажає завести малюка або вже чекає поповнення.

Пам’ятники для виконання бажання

Туманний їжачок

У Києві, на перетині вулиць Рейтарської, Золотоворітській і Георгіївського провулка, знаходиться зворушливий пам’ятник Їжачку в тумані. Герой відомого мультфільму сидить з вузликом в руках на високому пні, задумливо дивлячись вгору. Виготовлена ​​фігура Їжачка з дерева, а його колючки зроблені з металевих шурупів.

Для того щоб бажання збулося, потрібно потерти мішечок героя і помацати його голочки. Цей пам’ятник творить чудеса, і багато хто вірить, що їх бажання обов’язково збудуться. Сам пам’ятник при цьому називають «конячку», а не «Їжачком», в честь конячки з мультика.

Кот Пантелеймон

Скульптура Кота Пантелеймона, виконана з бронзи, має унікальний дар виконувати бажання. Пам’ятник розташований біля Золотих воріт. Звели його в пам’ять про перською кота, який загинув під час пожежі в ресторані «Пантагрюель», в якому він проживав.

Щоб мрія здійснилася, потрібно потримати Кота одночасно за вуса або вуха і за хвіст і покласти під лапку монетку.

Лев-водолій

На початку 70-х років на Михайлівській площі в скверику парку з’явився бронзовий лев-водолій, який став улюбленцем киян.

За повір’ям, цей лев допомагає здійснити бажання. Для виконання своєї мрії необхідно взяти хижака за вуха, осідлавши його. Особливою популярністю скульптура користуються у чоловіків, так як нібито лев-водолій надає Чоловічу силу.

Ніс Гоголя

Ще однією київською «чарівної» скульптурою є Ніс Гоголя, який розташований на Андріївському узвозі, біля входу в галерею Триптих. Цей пам’ятник, присвячений носі письменника, з’явився в 2006 році. Згідно з повір’ям, бажання здійсниться, якщо потертися про Ніс. Також скульптура допомагає позбутися від нежиті — необхідно просто потриматися за Ніс. До речі, у цього київського пам’ятника є брат-близнюк, який встановлений в Пітері на Невському проспекті.

Стоптані черевики

У здійсненні бажань може допомогти композиція у вигляді бронзових стоптаних черевиків, яка знаходиться на вулиці Білоруській біля станції метро «Лук’янівська».

Встановлено вони в честь агентів зі страхування і тих, хто стоптав власну взуття в гонитві за клієнтами. Вага кожного черевика складає 90 кілограм, черевики мають величезний розмір — 92. Вважається, що для здійснення мрії потрібно приміряти ці черевички.

Грошові пам’ятники

Грошова жаба

Близько Музею Води в Маріїнському парку встановлено ще один «чарівний» пам’ятник — бронзова жаба, що досягає 4 метрів. У жаби величезна розкрита паща і вирячені очі, своїми лапами вона впирається на величезні монети.

Як запевняють автори цієї скульптури, земноводне допомагає бажаючим в придбанні багатства, в буквальному сенсі цього слова.

Придивившись уважно, можна побачити, що у величезній пащі жаби є спеціальний отвір — в нього «на удачу і багатство» необхідно кидати монетки, які потрапляють в ківш. Коли в утробі земноводного кількість монет досягне граничної маси, ківш перевернеться і тому, хто буде в цей момент поруч з пам’ятником, дістанеться весь вміст. Всього в утробі жаби може вміститися монет на суму 8, 5 мільйонів гривень.

Паніковський

Ще один символ багатства в Києві — бронзовий пам’ятник Паніковському. Пам’ятник, встановлений в 1998 році, присвячений персонажеві роману «Золоте теля» Ільфа і Петрова. Зображено герой в образі сліпого, який крокує з тростиною в руці. Знайти пам’ятник Паніковському можна на вулиці Прорізній і розі Хрещатика.

Бажаючим знайти матеріальне благополуччя слід потерти монетою пам’ятник і шепнути на вушко Сліпому необхідну їм для щастя суму грошей. А щоб бажання точно збулося, потрібно покласти під ліву туфлю пам’ятника монетку.

Пам’ятник Жеглову і Шарапову — для знаходження пропажі

У будівлі українського МВС на вулиці Богомольця розташовується бронзова композиція на честь Володимира Шарапова і Гліба Жеглова з відомого фільму. Цей пам’ятник, що відкрився в 2009 році, допоможе знайти загублену річ. Для того щоб пропажа знайшлася, необхідно потерти лежить у ніг знаменитих кінематографічних героїв «чорну кішку».

Також є повір’я, що якщо хтось доторкнеться до плеча Жеглова і Шарапова, то загадане їм бажання неодмінно збудеться. Ці незвичайні київські пам’ятники допомагають людям знайти багатство, стати щасливими, тобто завдяки їм можна знайти всілякі земні блага.

Якщо Ви вирішили приїхати до Києва і подивитися на всі ці пам’ятники, Вам необхідно заздалегідь подбати про нічліг. Забронюйте один з готелів Києва на нашому порталі.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: