Найкращий туристичний сайт

Пам’ятки Риму: що подивитися — ТОП 15

Грамотно спланований маршрут — гарантія успішного подорожі, від якого залишаться яскраві спогади. Тому заздалегідь продумайте, які пам’ятки Рима ви хочете побачити. Кількість відомих історичних місць і пам’ятників архітектури в столиці Італії таке велике, що подивитися їх за одну поїздку просто нереально. Далі наведено невеликий список найбільш цікавих місць в Римі, одного разу відвідавши які, ви закохаєтесь в це місто назавжди.

Колізей — візитна картка Вічного міста

Побувати в Римі і не відвідати Колізей — своєрідний моветон. Так вважає більшість туристів, тому до амфітеатру Флавіїв (як ще називають Колізей) зазвичай вибудовується величезна багатонаціональна чергу. Величні руїни — все, що залишилося від найбільшого античного амфітеатру, спорудженого імператорами Веспасианом і Титом, і призначався для гладіаторських боїв. Однак навіть у напівзруйнованому стані це місце викликає благоговіння.

Знайти Колізей не складе труднощів: будь-який путівник по Риму підкаже, як дістатися.

Адреса: Piazza del Colosseo, 1.

Час роботи:

Ціна квитка: 12 євро (якщо ви не житель Євросоюзу). Стільки коштує загальний квиток, який діє протягом двох днів, і дозволяє відвідати не тільки Колізей, а й Римський форум і Палатин.

Вартість екскурсії з гідом: 4,5 євро.

Фонтан Треві — must have при відвідуванні Риму

Рим — місто фонтанів. Але найвідоміший і великий з них — це фонтан Треві. Практично кожен турист, який вирушає до столиці Італії, привозить додому фотографію, зроблену на його тлі.

Витриманий в стилі бароко, цей фонтан відрізняється властивої даному напрямку помпезністю і величністю. Майстерно виконані фігури богів, тритонів, пегасів і інших представників античної міфології виглядають настільки грандіозно і монументально, що проігнорувати це місце ніяк не можна.

Адреса: Piazza de Trevi.

Римський форум — магніт для туристів

Спочатку форум був частина міста, розташовану в низині між пагорбами і відведену для торгівлі, але з часом перетворився в місце, більш важливе з громадської і політичної точки зору. Стародавні римляни приходили сюди, щоб слухати риторів, бути присутнім під час розгляду кримінальних справ, здійснення страт, вирішення спорів. Згодом тут були побудовані святилища на честь античних богів, арки і базиліки, які з часом прийшли в занепад і сьогодні представляють собою руїни.

Адреса: Via della Salaria Vecchia, 5/6.

Ціна квитка:

Час роботи:

Вілла Боргезе — зелений оазис в жвавому місті

У XVII столітті за наказом кардинала Боргезе в північній частині столиці, на пагорбі Пінчо, був розбитий ландшафтний парк. У ньому розташувалася сама вілла і безліч античних статуй, а дещо пізніше тут штучно було створено озеро. На початку XX століття територія парку стала надбанням міста — з тих пір це місце стало одним з найбільш відвідуваних як самими жителями столиці, так і туристами. У парку розташований ряд музеїв, а також театр.

Як дістатися: піднявшись сходами Іспанських сходів.

Адреса: Piazzale Flaminio.

Ціна квитка:

Час роботи: з 9.00 до 19.00 в усі дні, за винятком понеділка.

Галерея Боргезе — цікаве місце для любителів мистецтва

Під час відвідування вілли Боргезе шанувальники прекрасного зазвичай направляються в розташовану тут галерею — зведена в дусі класицизму будівлю, де зібрані полотна і скульптури таких великих живописців і скульпторів, як Клод Моне, Лоренцо Лотто, Ван Гог, Рубенс, Тіціан, Луїджі Валадье, Джованні Лоренцо Берніні і багатьох інших.

Час роботи: з 9.00 до 19.00,

Ціна квитка: 13 євро.

Сайт галереї Боргезе: www. galleriaborghese. it

Іспанські сходи — знак дружби іспанської та французької народів в Римі

Сфотографуватися на величних Іспанських сходах — одна з головних задач в списку всіх туристів, які відвідують Рим. Біля підніжжя сходів розкинулася площа Іспанії, а якщо піднятися сходами до самого верху, можна зайти до церкви Trinità dei Monti.

Як дістатися: вийти на станції метро Spagna.

Адреса: Piazza di Spagna

Терми Каракалли — пам’ятник архітектури і «банного мистецтва»

Терми займали в античному світі важливе місце. Громадяни Риму приходили сюди не тільки заради купання, але і щоб поспілкуватися і завести ділові знайомства. Терми Каракалли з їх облицюванням з мармуру, мозаїками і нішами вважалися одними з найбільш величних споруд такого роду, тому ще за часів античності були визнані дивом Вічного міста.

Сьогодні від терм залишилися руїни. Починаючи з 1937 року, тут проходять виступи оперних співаків, театральні постановки і концерти сучасних виконавців світового масштабу.

Час роботи: з 9.00 до закінчення світлового дня.

Адреса: Via delle Terme di Caracalla, 52.

Пьяцца дель Пополо — місце з невимушеною атмосферою

У перекладі з італійського, Piazza del Popolo означає «народна площа». Незважаючи на те, що аж до 20-х років XIX століття вона виступала в ролі місця публічних страт, сьогодні тут панує святкова обстановка, настроює на відпочинок. На Пьяцца дель Пополо періодично проводяться масові заходи, тут завжди багато городян і приїжджих.

Як дістатися: необхідно вийти на станції метро Flaminio.

Фонтан чотирьох рік — прекрасна споруда архітектора Берніні

Другий за популярністю фонтан в Римі (після Треві) — це фонтан Чотирьох рік, що знаходиться на Пьяцца-Навона. Скульптурна група представлена ​​алегоричними зображеннями чотирьох великих річок — Дунаю, Нілу, Гангу, Ла-Плати, які розташовані біля підніжжя обеліска в єгипетському стилі.

Фонтан розташований майже в самому центрі столиці, так що сюди зручно добиратися практично з кожного куточка міста.

Адреса: Piazza Navona

Капітолійський пагорб — центр стародавнього і сучасного Риму

Капітолійський пагорб — самий пологий і невисокий із семи пагорбів, на яких був побудований Рим. Біля його підніжжя до наших днів збереглися руїни інсули Аракоелі — багатоквартирного будинку часів античності, яке будувалося для здачі житла в оренду. Капітолійський пагорб прикрашають твори геніального Мікеланджело Буонаротті — реконструйований їм Палац Сенаторів, сходи Кордоната і ряд інших будівель.

Безкоштовно: огляд самого Капітолійського пагорба.

За додаткову плату: відвідування розміщених на ньому об’єктів.

Капітолійські музеї і їх безцінні колекції

Прогулявшись по Капітолійському пагорбі, варто заглянути в розташовані на ньому музеї — Палаццо Нуово, Палаццо деі Консерватори, Централі Монтемартіні. У них виставлені шедеври світового мистецтва — полотна Рубенса, Тиціана та інших художників, знамениті античні статуї, колекція грецької кераміки і багато інших обов’язкових до перегляду експонатів.

Адреса: Piazza del Campidoglio, 1.

Час роботи:

Ціна квитка:

Трастевере: ласкаво просимо в найстаріший район Рима

Якщо ви шукаєте, що подивитися в Римі, крім його розрекламованої «обкладинки», і хочете відвідати менш розтиражовані місця, відправляйтеся в Трастевере. Цей район, розташований за Тибром, вважається одним з найдавніших в місті. Саме тут, далеко від центральної частини столиці, за часів античності селилися емігранти і прості люди.

Заплутані лабіринти вузьких вуличок, кам’яна кладка мостових, невеликі тратторії з увитими плющем стінами — саме таким відкривається Трастевере туристам, які вирішують його відвідати. Є тут і ряд відомих пам’яток, серед яких базиліка Сан Крізогоно, храм перших християн Санта-Марія, базиліка святої Цецилії, ботанічний сад.

Як дістатися: на трамваї №8 або автобусі лінії «Н». Вийти потрібно на зупинці Belli.

Тріумфальна арка Тита — прародителька всіх тріумфальних арок

Тріумфальні арки і ворота є в багатьох містах. Однак найперші з них з’явилися саме в Римі, і арка Тита — одна з них. Побудована в 81 році н. е., вона була присвячена придушення Титом народного повстання в Єрусалимі.

Арка являє собою однопролітного будова висотою 15,4 м і шириною 13,5 м, виконане з пентельского мармуру і прикрашене барельєфами, присвятними написами і напівколонами.

Знайти Тріумфальну арку Тита нескладно: вона знаходиться на Священної дорозі, неподалік від форуму.

Велична Пьяцца Навона — одна з найвідоміших площ Риму

В античності тут знаходився величезний стадіон місткістю 15000 чоловік, на якому проходили змагання атлетів. У період Середньовіччя на місці стадіону була зведена церква в ім’я святої Агнеси, а також базиліка, присвячена Діві Марії. Там же, де раніше розташовувалися трибуни, стали будувати житлові будинки. Незабудованої залишилася тільки колишня арена — саме на її місці сьогодні знаходиться Пьяцца Навона. За часів бароко на південному краю площі був побудований Палаццо Памфілі. Тут же знаходяться знамениті фонтани — Чотирьох Річок, Нептуна, Мавра.

Як дістатися: можна дійти від Пантеону.

Пантеон — величний храм усіх богів в Римі

Пантеон був зведений в 126 році н. е. замість раніше розташованого на цьому ж місці храму, також присвяченого всім богам римської релігії. У 609 році будова освятили як християнську церкву в честь Святої Марії і мучеників.

Привертають увагу архітектурні особливості Пантеону: в цьому будинку немає вікон, а світло в нього потрапляє з отвору в куполі. Так як по внутрішньому периметру будівлі в давнину розташовувалися ніші з встановленими в них статуями богів, промені сонця, що потрапляють в приміщення крізь цей отвір, висвітлювали ту чи іншу божество.

Адреса: Piazza della Rotonda,

Як дістатися: вийти на станції метро Barberini.

Вхід вільний.

Час роботи:

Підведемо підсумки

Пам’ятки Риму, представлені десятками пам’ятників історії, давньої архітектури і культури, щодня приваблюють тисячі туристів. Відвідайте описані вище цікаві місця в Римі — і ви не забудете столицю Італії ніколи.

Де краще зупинитися в Римі

Команда бажає вам незабутнього відпочинку в Римі. Діліться вашими враженнями з нами!


Ви ось тут:


Ще статті по темі: