Найкращий туристичний сайт

Пам’ятки Осло: що подивитися за один день

Вважається, що сама тиха скандинавська столиця — це Осло. Звичайно, якщо порівнювати зі Стокгольмом або Копенгагеном, то це місто — просто провінція. Тут по вулицях не ходять, а гуляють. В цілому ритм життя дуже розмірений, розташовує до спокійного споглядання. Столиця Норвегії побудована дуже компактно і зручно. За пару годин її можна гарненько вивчити і вільно орієнтуватися. Так сьогодні ми дізнаємося, що подивитися в Осло за один день.

Вулиця Карла Юхана: від вокзалу до Королівського палацу

Головна вулиця пов’язує Королівський замок і монументальний вокзал. Вулиця носить ім’я Карла Юхана. Причому на вулиці існує чіткий розподіл на зони. Пішохідна частина впирається в Парламент. На ній багато магазинів і вуличних майданчиків, де постійно виступають артисти. Створюється враження, що вони роблять це не через гроші, а отримують задоволення від самого процесу.

Вулиця Карла Юхана: від Королівського палацу до Національного театру

Друга частина вулиці йде від Королівського палацу і університету до Національного театру. Все знаходиться поруч — і блага цивілізованої Європи, і культурні цінності. До речі, відомо, що Норвегія очолює список скандинавських країн за рівнем життя. А в списку усієї Європи вона серед п’яти перших.

Королівський палац

Навколо резиденції королівської сім’ї багато зелені. Північний народ в принципі дуже цінує природу. У ставках поруч з королівським садом завжди плавають лебеді. Тут на камерному просторі зазвичай відбувається зміна почесної варти, в якій беруть участь багато гвардійців. Це дуже схоже на театральну виставу. Завжди збирається багато туристів, щоб подивитися на цю визначну пам’ятку. Поруч з будівлею театру, потопаючи в клумбах варто старовинна сцена з пасторалей. В оточенні квітів стоять скульптури. Тут все дуже люблять фотографуватися.

Оперний театр Осло

Оперний театр в Осло був побудований зовсім недавно, в 2007 році. Причому це найбільше громадська будівля Норвегії, побудоване з часів Нідаросского собору в 1300 році. Архітектурним задумом було побудувати будинок, який втілював би собою ультрасучасне театральну будівлю і органічно зв’язувало історичний центр з новими кварталами.

Будівля Національного оперного театру Норвегії розташоване на самому березі Осло-фьорда і навіть трохи заступає в воду. Але найяскравіша його особливість — це нахилена до води дах. Покрівля спроектована таким чином, що кожен бажаючий може піднятися по ній до найвищої точки будівлі, звідки відкривається чудовий вид на місто і затоку.

Пам’ятники та скульптури

Норвежців вважають великими поціновувачами жанру скульптури — через велику кількість пам’яток всюди.

Великою повагою користуються монархи. Наприклад, на площі в честь 7-го липня встановлена ​​скульптура самого першого короля Хокона. Автором її був Нільс Аас.

Парк скульптур Вігеланда

Справжнім революціонером в оздобленні міста вважають Вигеланда. Його роботу можна побачити в парку — там встановлено 150 його шедеврів. Парк за зовнішнім виглядом нагадує Версаль. Там є фонтанчики, клумби, сходи і галявини. Але ось скульптури надають всього цього виключно норвезький колорит.

Багато мистецтвознавці визначають стиль цього парку як дивовижне поєднання символіки, натуралізму і еротики. Тут збереглася просто море життєвої сили. Чого варті одні тільки назви. Наприклад, «Розлука», «Любов», «Боротьба», «Материнство».

Якщо Ви все ще вагаєтесь, чи варто їхати в Осло, то можемо Вас запевнити — варто. І не забудьте завчасно забронювати готель.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: