Найкращий туристичний сайт

Пам’ятки Копенгагена: що подивитися

Копенгаген недарма вважається одним з кращих міст для піших прогулянок, адже саме тут знаходиться найвідоміша, 1,8-кілометрова вулиця Stroget — найдовша і перша в світі пішохідна зона. А ще в місті маса парків, музеїв, соборів та інших споруд.

Ратушна площа

Саме в цьому місці збираються мандрівники, щоб визначити що подивитися в Копенгагені за день. Але вже тут можна почати милуватися красотами столиці — один тільки фонтан, іменований «Сутичка бика із змієм», коштує багато чого. Його створили за проектом Йоахіма Сковгард, який побачив абриси скульптури в шпалерних патьоках, коли хворів.

Копенгагенська ратуша

Ратуша в Копенгагені не зуміла зберегти початкові риси, тому як неодноразово перебудовувалася. Нинішній вигляд — плоди роботи архітектора Мартіна Нюропа (1905 рік). А сама споруда побудували в XVIII столітті.

Висота Ратуші досягає 106 метрів, що тільки підкреслює велич будівлі, виконаного в стилістиці пізнього романтизму. Прикрашають його величезні куранти, укупі зі статуєю єпископа Абсалона, що вважається засновником Копенгагена. З вершини Ратуші видно всю пишноту столиці.

Пам’ятник Гансу Християни Андерсену

Чи не подивитися на пам’ятник великого казкаря, захоплюючими творами якого зачитуються діти всіх країн і поколінь, просто блюзнірство. Розташувався він безпосередньо на Ратушній площі, праворуч від самої Ратуші.

А зовсім недалеко знаходиться і музей Андерсена, в який також варто обов’язково зайти. Там можна зустріти героїв всіх дитячих розповідей — це і «Стійкий олов’яний солдатик», і відома «Русалочка», і чарівна «Снігова Королева» і багато інших.

Ці герої зображені на малюнках і карикатурах, втілені в життя у вигляді скульптур і воскових фігур, а ще відтворюються в якості відеоінсталяцій. Можна потрапити і «на прийом» до самого казкаря — в імпровізованому робочому кабінеті, за розкішним дубовим столом, сидить воскова статуя Ганса Християна.

Палац Кристиансборг

Замок Кристиансборг — це королівська резиденція, на даний момент вже колишня. Щоб побачити палац необхідно перейти Мармуровий міст. Він побудований на місці, де був заснований Копенгаген. У підвалі туристам показують фундамент стародавньої споруди, а ще в палаці Кристиансборг можна побачити кінну статую Крістіана IX (короля), стайні самодержців і театральний музей.

Набережна Нюхавн

Копенгагенська набережна Нюхавн просто створена для романтичних прогулянок. Хоча в XVII столітті тут переслідували набагато більш прозаїчну мету — зробити розвантаження і завантаження товарів максимально зручними.

Але зараз по ній гуляють закохані пари, проходячи повз старих будинків, що створюють неперевершену атмосферу затишку і старовини. А адже саме тут проживав Г. Х. Андерсен — в будинках під № 18, 20 і 67. Взимку приємно сидіти в теплому ресторані, а влітку — покататися на катері і освіжитися.

Флотська церква

Морський флот здавна займав особливе становище в Данії, багато в чому забезпечуючи міць держави. Значить, без візиту до флотську церква огляд Копенгагена точно буде неповним.

Саме в ній ховають знаменитих моряків, а початок цього традиції поклав ще Крістіан IV. Зараз же під її статтю знаходяться могили двох сотень мореплавців. У первісному вигляді храм до нас не дійшов, адже неодноразово реставрувався, перебудовувався і змінювався. У церкві стоять лавки, виконані з дуба, дерев’яний макет корабля і особлива обробка — все це нагадує про морську тематику.

Парк розваг Тіволі

Парк Тіволі — не просто ще один розважальний центр, але цілий світ, сповнений чарів. Саме в цій точці Копенгагена сконцентровані найкращі атракціони. Крім того, сам вік парку лестить його клієнтам, адже він займає срібну сходинку в цьому відношенні. Старша за нього лише Бакен — ще один данський парк розваг.

У Тіволі не тільки атракціони, але також і пам’ятки, а ще всілякі шоу-програми, які, безсумнівно, порадують відвідувачів будь-якого віку, а американські гірки, разом з ланцюгові каруселі, до речі, найвищими, гарантують заряд адреналіну.

Історія парку також вселяє повагу і захоплення, адже ще Андерсен любив приходити в це місце, поряд з іншими відвідувачами різного віку. Парк Тіволі займає чільне місце в житті та історії міста, а без нього сучасний Копенгаген точно немислимий.

Музей рекордів Гіннесса в Копенгагені

Сходити в цей музей варто неодмінно. Там можна з головою зануритися в світ рекордів і досягнень, які дивують, вражають і навіть бентежать відвідувачів. Тим же, кому таке проведення часу набридне, рекомендується спуститися в містичну експлораторію. Там відвідувачів чекають падаючі скелети, «крісло тортур» та інші екстраординарні речі, які якщо не розвеселять, то вже точно розважать занудьгували туристів.

Копенгаген — не просто один із найстаріших і найвеличніших міст Старого Світу. Це цілий світ, в який потрібно занурюватися без залишку. Готелі в центрі Копенгагена найкраще підійдуть для того, щоб подивитися найцікавіші пам’ятки міста.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: