Найкращий туристичний сайт

Озеро Натрон в Танзанії і його згубна краса

На кордоні з Республікою Кенія, в Північній Танзанії розкинулося озеро Натрон. Це унікальна водойма, адже тільки тут мандрівники можуть насолодитися неймовірним видовищем — 2 000 000 пурпурових малих фламінго. Але висока лужність і температура води згубна для багатьох тварин. Їх останки тверднуть і покриваються мінеральними речовинами.

Озеро Натрон в Танзанії: характеристики

Глибина озера Натрон зовсім невелика, адже в деяких місцях вона не досягає навіть 3 метрів. Площа ж, навпаки, немаленька — 1 344 км2. Так як температура повітря в цій місцевості нерідко перетинає позначку 50 ° C, вода в натрона також прогрівається до подібних показників.

Натрон є невід’ємною частиною найактивнішою на сьогоднішній день вулканічної системи — Великого Африканського розлому. Явні прояви сейсмічної активності відносно недавно показав знаходиться поруч вулкан Олдоньо ленгала. Так, він вивергаючи в жовтні 2008 року, а через пару років прокинувся повторно.

Озеро фламінго — це унікальне творіння природи, яке потрібно передати наступним поколінням. Щоб це зробити, його басейн внесли під захист, зарахувавши до місць міжнародного значення.

Червоне озеро

Назва озера перекладається як «червоне». Швидше за все, місцеві племена споконвіку називали Натрон саме так через велику кількість солі, що створює якусь плівку на поверхні води. У цих умовах активно ведуть себе ціанобактерії, пігменти яких в результаті фотосинтезу змінюються в сторону червоного відтінку. На мілководді вони не такі активні, а тому на невеликих глибинах простежується помаранчевий колір.

Натрон — одне з небагатьох місць розмноження малого фламінго

Повернемося до мешканців озера — малим фламінго, які як правило живуть у віддалених від людей місцях. Якщо ви вирішите приїхати сюди через на них, то краще всього відправитися в подорож влітку: в цей період починається розмноження птахів, а тому від їх кількості все навколо набуває рожеві кольори.

Мертве озеро Натрон

І тим не менш висока лужність і температура озера Натрон створюють такі умови, що багато тварин, в основному птиці, випадково потрапляючи в воду, гинуть і їх останки тверднуть і покриваються мінеральними речовинами. Тут можуть жити тільки кілька видів тварин. А малі фламінго таким чином навіть захищені від хижаків.

Звичайно ж, купатися і навіть руки споліскувати в озері не варто. Будь-яке зіткнення з водою загрожує опіками і здуттям шкіри.

Пасовища племені Салей

Господарями озера Натрон можна назвати плем’я Салей, що належить до роду Масаї. Все своє життя ці люди проводять за пошуком кращого пасовища навколо берегів озера. Масаї — це войовничий народ, адже вони з давніх часів звикли захищати свою територію. На щастя туристів, зараз мешканці Північної Танзанії налаштовані набагато ліберальніше по відношенню до приїжджих.

Цікаво, що група вчених знайшла в околицях озера Натрон останки Homo Sapiens, яким більше 30 000 років.

Як дістатися

Найзручніше добиратися до озера від найближчого міста Аруши, розташованого в 240 кілометрах.

До Аруши можна доїхати на автобусі від Найробі (4 години на шляху), Додома (6 годин) і Дар-ес-Салам (9 годин). Також в 50 км від Аруши розташований міжнародний аеропорт Кіліманджаро.

Організованих екскурсій до озера Натрон не існує, але його відвідування входить в тури до вулкану Олдоіньо-ленгала. Одним з кращих способів дістатися до озера — орендувати позашляховик і найняти гіда в Аруши, але індивідуальна програма вийде приблизно на третину дорожче стандартного туру. Але абсолютно точно — не варто їхати до натрона без супроводу з місцевих.

Де оселитися

Перш ніж вирушити в поїздку, зарезервуйте кімнату в готелі. Придивіться до 5-зірковому готелі Exploreans Ngorongoro Lodge, який пропонує кращі умови на тлі дикої природи Африки.

Дізнавайтеся все про подорожі разом з нами!


Ви ось тут:


Ще статті по темі: