Найкращий туристичний сайт

Національний парк Плітвіцькі озера

У простого обивателя щодо Плітвицьких озер маса питань. Багато хто не може зрозуміти, за що туристи віддають по 200 €, а ще заради чого йдуть на 5-годинний маршрут — і це тільки в одному напрямку! Нижче ми постараємося пролити світло на ці аспекти.

Плитвицкие озера в Хорватії: трохи історії

Перша згадка про це місце припадає ще на 1777 рік. А вже в 1979 році Плитвицкие озера, об’єднані в Національний парк, були внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Краси національного парку

Національний парк Плітвіцькі озера — це не просто збіговисько водойм, а дивовижна їх композиція, доповнена водоспадами, печерами та казковими пейзажами.

Досить сказати, що на території заповідника налічується 140 водоспадів, 16 великих і ще кілька дрібних озер, хвойний і буковий ліс, а також 20 печер.

Плитвицкие озера — це система, що самовідновлюється екосистема, з утворенням нових водоспадів і обвалом старих дерев в воду, де вони спочатку каменеют, а потім розсипаються в мул. Береги озер просто завалені цими деревами, а їх кристально чиста вода і дно білого кольору здатні вразити будь-кого. У водоймах заборонено купатися — такий захід і дозволяє зберігати їх первозданну чарівність. І це не дивлячись на тисячі туристів, що проходять тут щодня.

Мандрівники, навіть бувалі, уражаються чистоті тутешнього повітря в незайманому лісі. Сам же парк знаходиться на узвишші 400 — 1 200 метрів, що вище рівня моря. У брошурах зазначено, що мешканцями парку «числяться» вовки, ведмеді, дикі кішки, козулі та інші тварини. Одних тільки птахів тут 120 видів!

Час огляду

Багато хто скаржиться, що для огляду озер постійно не вистачає часу. Втім, якщо ви приїхали з можливістю залишитися ночувати — так і стоїть зробити! Можна зупинитися як в одному з готелів (від 70 до 130 €), так і в апартаментах. Це кімнати в невеликих будиночках, які мають кондиціонерами, 2-спальними ліжками, ванною, феном і т. Д., Але ж вартість на добу становить 40-42 €.

Після ночівлі можна ще побродити по території Національного парку, або виїхати рано вранці, щоб встигнути відвідати ще кілька місцевих визначних пам’яток.

Маршрути по парку Плітвіцькі озера

Вони можуть бути як короткими, так і довгими. Звичайно, якщо час жорстко обмежена, можна відправитися коротким маршрутом, який включає переправи на поромах, а також поїздку на невеликому паровозику. Все це допоможе скоротити часові витрати.

Якщо ж час не обмежений, і ви приїхали з наміром залишитися ночувати, рекомендується не роздумувати і вибрати найдовший маршрут «К». Пройти його можна за 6-8 годин, тому як протяжність дорівнює 14-ти кілометрів. На цьому шляху вам зустрінуться підйоми і спуски, а ще стежки на прямих відрізках і вздовж озер. Тим, хто побоюється заблукати в дорозі, хвилюватися не варто — кожен маршрут укомплектований покажчиками на кожному повороті, так що можна рішуче відправлятися в дорогу.

Саме довгий маршрут забезпечить максимум вражень, адже на ньому майже немає туристів, тоді як на коротких відрізках, які вимагають близько 2-х годин на проходження, вони ходять буквально колонами. Крім того, мандрівники відзначають, що, незважаючи на довгий маршрут, вони практично не втомлюються — парк, ніби випромінює енергію і бадьорість.

Як отримати найбільше вражень

«Повний набір» можна отримати, тільки пройшовши по довгому маршруту — лише в цьому випадку вистачить часу, щоб намилуватися місцевими красотами і надихатися найчистішим повітрям. Звичайно, нічого цього в простому, 2-годинному маршруті отримати не вдасться — він виходить зім’ятим, а від споглядання пейзажів відволікають вигуки іншої маси туристів.

Так що геть суєту і галасливі компанії! Потрібно тільки виділити собі трохи часу, пройтися по всіх точками довгого маршруту, всім своїм єством відчути це місце і повернутися з повним зарядом ентузіазму і гарного настрою.

Як найкраще добиратися

У питанні щодо того, як доїхати до Плітвіцьких озер, варто пам’ятати, що велика частина туроператорів організовують туди екскурсії на автобусах. Але необхідно враховувати, що відправляються вони рано вранці, а приїжджають назад вже практично вночі, так як парк розташовані на території Північної Далмації.

Набагато швидше вдатися доїхати туди на орендованому автомобілі. Якщо шлях на автобусі займає близько 5,5 годин, то на машині його можна скоротити на 1/3. Маршрут найкраще позначити заздалегідь, скориставшись навігатором (якщо такий є в комплектації), або взявши докладною картою. Їхати рекомендується по автобанах, але варто враховувати, що деякі відрізки траси в Хорватії платні. Проте, навіть з огляду на всі витрати, поїздка на машині обійдеться дешевше, ніж на автобусі.

Де зупинитися

Як ми вже згадували вище, зовсім поруч з Плітвіцькі озера є кілька готелів і апартаментів які можуть вам підійти. Ну а якщо є бажання проживати в большом городе, з якого є можливість відносно швидко доїхати до озер, можна порекомендувати місто Слунь. У ньому маса місць для зупинки. Це готелі Apartments Strmac, Apartments and Rooms Štefanac, Apartment Bastaja, Apartment Slunj і інші. Втім, зупинитися можна і в інших містах — Оточац, Кореніца, Госпіч і дугіх. У всіх них не бракує хороших готелях і недорогих апартаментах.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: