Найкращий туристичний сайт

Найвідоміші мости США

Мостах як інженерним спорудам в усі часи відводилася роль важливих елементів, що сприяють розвитку торгівлі, дипломатичних взаємин і культури. Щоб звести дійсно хороший міст, який буде не тільки сполучною між розділеними ділянками землі, а й значною пам’яткою, потрібно докласти чимало зусиль.

Як показує історія, одні з найбільш старанних будівельників орудували в США наприкінці XIX — у середині XX століть, коли і були споруджені знамениті мости Америки.

Міст Золоті Ворота

Напевно, саме цей міст можна величати найвідомішим мостом всіх Сполучених Штатів. Його споруда почалася в 1933 році і за 4 роки архітекторам, інженерам і будівельникам вдалося створити справжній витвір мистецтва. Міст Золоті Ворота практично відразу став символом, з яким світ асоціює США.

Розташувавшись в Сан-Франциско, цей міст з’єднує один з найвідоміших міст Каліфорнії з округом Марін. Щодня через Золоті Ворота проїжджає близько 100 000 автомобілів, а тому творці можуть бути впевнені, що кошти в розмірі $ 25 700 000 (саме стільки знадобилося для його зведення) окупили себе за більш ніж 80 років існування. Відзначимо, що до 1957 року міст Золоті Ворота був найдовшим у світі, володіючи протяжність в 2 737 метрів.

Бруклінський міст

Сама назва цієї споруди дає зрозуміти, що воно розташовується в одному з районів Нью-Йорка, а саме Брукліні. Якщо говорити точніше, то Бруклінський міст через Іст-рівер з’єднує Бруклін з відомим островом Манхеттен.

У минулому році даному інженерного творінню виповнилося 130 років, протягом яких Бруклінський міст побачив чимало знакових подій, а саме створення десятків голлівудських кінострічок. Наприклад, йому дісталася «роль» пастки для Годзілли в однойменному фільмі 1998 року, а в трилері «Монстро» 2008 року він фігурує в якості переправи для біженців з острова.

У 1964 році Бруклінський міст удостоївся почесного звання національної історичної пам’ятки США.

Міст Джорджа Вашингтона

Як і Бруклінський міст, міст Джорджа Вашингтона розташовується в Великому яблуці і з’єднує Манхеттен з Фортом Лі. Його будівництво тривало 4 роки під чуйним керівництвом архітектора Отмара Аммані — з 1927 по 1931 рік. До того як в Сан-Франциско з’явилися Золоті Ворота, міст Джорджа Вашингтона вважався найбільшим підвісним мостом на планеті.

Цікаво, що при відкритті мосту на ньому було лише 6 смуг для руху транспорту. Однак тепер, завдяки великої інженерної думки Отмара Аммані, який передбачав зростання популярності автомобілів, проїжджаючи частина без проблем була збільшена до 14 смуг. Не дивно, що сьогодні по мосту Джорджа Вашингтона щодня проїжджають майже 300 000 машин.

Міст Макінак

Цей міст відомий перш за все завдяки своїй протяжності, яка з показником 8 038 метрів є 3-й в світі. Він з’єднує нижній і верхній півострова штату Мічигану.

Зведення мосту Макінак відноситься до 1954-1958 років. Весь проект був від початку і до кінця розроблений і втілений в життя завдяки старанням архітектора Девіда Штейнмана.

Відзначимо, що міст не до душі більшості водіїв, адже тут нерідко трапляються пориви сильного вітру, швидкість якого часом досягає 50 км/год.

Міст Навахо

Незважаючи на маленьку довжину в 250 метрів, міст Навахо вважається відомим не тільки в Сполучених Штатах, але і за територією федерації. Таку славу мосту зі штату Арізона, на будівництво якого пішло 2 роки, принесла дуже гарна панорама. Під Навахо протікає потужна річка Колорадо, а навколо розташувалися зачаровують погляд каньйони. Сьогодні міст є повністю пішохідним.

Перш ніж висунутися в подорож до Сполучених Штатів, обов’язково забронюйте номер в готелі, адже бажаючих подивитися на знамениті мости Америки завжди було чимало.

Ну і якщо вам пощастило відправитися в Нью-Йорк, не забудьте оглянути його головні визначні пам’ятки.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: