Найкращий туристичний сайт

Найкращі міста світу для життя

Вже доведено, що в пошуках гарного життя найкраще їхати в країни Близького Сходу або Азії. Це дозволить істотно заощадити на вартості переїзду. Аналітична компанія Economist Intelligence Unit провела відповідні дослідження, щоб виявити і скласти рейтинг міст за рівнем якості життя.

Кращі міста для життя: низькі ціни на проживання

За підсумками досліджень найдоступнішим містом для проживання в 2014 названо індійське Мумбаї. Тут найнижчі ціни буквально на все — таксі, продукти, житло, одяг, розваги та побутові товари.

Наприклад, в Мумбаї громадський транспорт, в порівнянні з Лондоном, дешевше в 10 разів. Коктейлі та квитки в кіно коштують приблизно вдвічі дешевше, ніж в Нью-Йорку, тоді як за 1 000 $ на цілий місяць можна найняти економку, водія і кухарі.

Особливості дослідження

Всього аналітики взяли в оборот 97 країн і 131 місто, порівнявши в них ціни більш ніж на сотню одиниць послуг і товарів. Також до уваги бралися рівень безпеки проживання, разом з шансами на кар’єрне зростання. В цілому топ-10 по дешевизні проживання склали різні міста світу, включаючи Бухарест, Делі, Карачі, Панама-Сіті, Ер-Ріяд, Катманду і Дамаск.

Дослідження показали величезну різницю між європейськими та азіатськими мегаполісами. Наприклад, В Катманду всього за 300 $ можна взяти на місяць в оренду квартиру, загальною площею в 85 квадратних метрів. Зупинитися в тризірковому готелі, наприклад, Hotel Nepalaya можна за ціною від 25 $ за добу, а в чотиризірковому Hotel Shanker — від 65. Разом з тим, всього за 1,5 $ можна добряче пообідати в непальському ресторані, спробувавши тамтешню кухню.

Що стосується старого Світу, а конкретніше Центральної, а також Західної Європи, то тут пальму першості завоював Бухарест, житло в якому коштує приблизно на 80% дешевше, ніж в столиці Великобританії. Крім того, витрати на громадський транспорт нижче на 90%.

Джидда, що в Саудівській Аравії, відзначилася ціною на пальне. Літр бензину оцінений там приблизно в 15 центів. Крім того, тут дешевий одяг, що пояснюється низькою вартістю тканин і роботи кравців. Та й подорожі не б’ють по кишені — всього за 3 сотні доларів можна злітати в Дубай або Каїр і повернутися назад, так що пересування по всьому Близькому Сходу забезпечені.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: