Найкращий туристичний сайт

Музей народних інструментів в Познані

Перший у своєму роді і третій на території Європи музей народних інструментів в Познані підноситься в двох сусідніх будинках на Старій Площі, він є архівом європейських і світових інструментів з XVI століття, тут представлені і польські народні інструменти, починаючи з XI століття. Сюди часто приїжджають шанувальники музики з різних країн світу. На території музею є власний концертний зал, спеціалізована бібліотека, а також консерваторська скрипкова майстерня.

Заклад було створено в середині XX століття, в основі колекції лежить збори засновника і першого куратора музею, жителя Познані, Здіслава Шульца. Він був фахівцем з рідкісним інструментам і був колекціонером. Перша виставка тут пройшла в 1949 році, коли на суд глядачів було представлено близько 200 предметів. В епоху професора Влодзімежа Камінського колекція збільшилася майже до 2500 експонатів, зібраних з різних країн і континентів.

Унікальні колекції музею

Всього тут 19 виставкових залів, експозиція музею ділиться на розділи, одним з найбільш великих є збори скрипок, в тому числі і джазових, представлена ​​також колекція піаніно. Ряд примірників присвячений польським національним інструментам, тут є вироби з країн Океанії, Африки та країн Південної Америки.

Особливу цінність мають керамічні брязкальця, арфа роботи Жана Анрі Надермана, клавесин першої половини XVIII століття. Побачити тут можна і великі збори механічних інструментів, сувеніри та волинки Фредеріка Шопена, є тут і його особисте піаніно.

Рідкісні екземпляри включають інструменти аборигенів Австралії, а також археологічні знахідки. Найдавніша з них була виконана 3000 років тому — це керамічна трещотка періоду лужицької культури. Цінним предметом є кельтійскій карнекс (один з чотирьох, що збереглися в світі), датований II століттям до н. е.

Приходьте сюди всією сім’єю, коли зупиніться в готелі, розташованому поблизу. Це може бути комплекс Sheraton Poznan Hotel або NH Poznań, Novotel Poznan Centrum або Malta Premium Hotel, недалеко знаходиться ще безліч варіантів на будь-який смак і рівень доходів.

Відвідати музей народних інструментів в Познані цікаво не тільки тому, що хочеться дізнатися, як виглядає джазова скрипка або ксилофон. Це місце представляє великий інтерес і для тих, хто цінує ручну працю художників Відродження і середньовічних майстрів, народних промислів, ремесел, якщо вас приваблюють вишукано оформлені предмети. Сюди слід заглянути навіть тим, у кого раніше інтересу музичні інструменти не викликали — дух настільки захоплює від усього побаченого, що зупинитися буде дуже складно!

Музейна ніч

Щорічно в травні в багатьох містах Європи проходить Музейна Ніч, не відстає від них і Познань, де цей захід з кожним разом набирає все більшої популярності. На жаль, ніч більше схожа на вечір, так як об’єкти відкриті до півночі, але це можна поправити, зате відвідувати їх можна безкоштовно.

Музейна Ніч — це час, коли можна побачити щось незвичайне, можна навіть поспілкуватися з організаторами, висловити нові думки та ідеї з приводу майбутніх заходів. До послуг туристів — концерти, спеціальні тематичні гуляння, виставки, експонати, недоступні в звичайний час. Велика увага залучає Стара Площа, де височіють численні музеї. Кожен, хто відвідує це місце, може дізнатися багато цікавого про місто та його історію.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: