Найкращий туристичний сайт

Меморіал Лінкольна у Вашингтоні

Вбивство в 1856 році 16-го президента США Авраама Лінкольна глибоко вразило американське суспільство. Адже ця людина ввійшла в історію своєї держави як той, хто ліквідував рабство на його території. Саме тому відразу ж після його кончини з’явилася думка про те, щоб увічнити пам’ять діяча.

Меморіал Лінкольна у Вашингтоні став пам’ятником, гідним великої людини, який був чесним, хоробрим і твердим у своїх переконаннях. Не дивно, що навіть за кордоном люди шанують пам’ять національного героя.

Історія будівництва меморіалу Лінкольна

Був оголошений конкурс на найкращу скульптуру, в якому побажали взяти участь славнозвісні скульптори тих часів. Виграв його Генрі Бекон. Але початок будівництва затягнулося, і старт відбувся лише в 1914 році, а тривало зведення протягом восьми років — до 1922 року. Саме 30 травня цього року відбулося урочисте відкриття меморіалу Лінкольна, на яке зібралося більше 50 000 чоловік.

Архітектурні особливості меморіалу

Бекон, мабуть, черпав натхнення, дивлячись на давньогрецький Парфенон. Інакше як пояснити таку схожість? Він також побудований у вигляді величезного храму, яких підтримується на 36-ти колонах (саме стільки штатів було в складі США в рік вбивства Лінкольна). А зверху змонтовані 48 гірлянд, по числу штатів на момент відкриття пам’ятника.

Повна висота меморіалу дорівнює 57 метрам, а ширина — 36 метрів.

Майстерно виконана статуя Лінкольна

Усередині ж знаходиться статуя сидячого в кріслі Лінкольна висотою 5,79 метрів. Вона не вирізана з монолітної мармурової брили, а скріплена з невеликих шматків, але так майстерно, що робота майже не видно.

Одні з найвідоміших промов в історії США

З двох сторін залу вибиті його мови. Першою була та, яку він виголосив у момент відкриття Національного солдатського кладовища, що в місті Геттісберге (листопад 1863 г.). Другу ж він сказав за місяць до підписання миру в Громадянській війні, під час своєї інавгурації (4 березеня 1865 г.).

Прекрасне місце розташування меморіалу Лінкольна

Не дуже далеко від комплексу протікає річка Потомак, а сама будівля побудовано на єдиній лінії з пам’ятником Джорджу Вашингтону. З нього відкривається прекрасний вид на Капітолій і Блискучий басейн. А якщо глянути на захід від, можна побачити Арлінгтонському міст, як символ єднання південних і північних штатів, що було метою Лінкольна.

Поруч з меморіалом Лінкольна знаходяться готелі George Washington University Inn, The Hay-Adams, Courtyard by Marriott Washington, DC/Foggy Bottom.

Свідок великих потрясінь — Марш на Вашингтон

Меморіал Лінкольна неодноразово ставав свідком великих потрясінь і значущих історичних подій.

Наприклад, саме тут пройшов масовий мітинг, відбувся 28 серпня 1963 року. Це був марш робочих на Вашингтон за свободу і нові робочі місця. 28 серпня Мартін Лютер Кінг виголосив свою велику промову, якої слухало понад 250 000 чоловік.

У той день він, стоячи на сходах меморіалу, вимовив фразу «I have a dream», згадавши виданий рівно за століття до цього Маніфест про звільнення рабів. Також він розповів про демократичну країну без дискримінації за расовою ознакою, про яку він мріяв. А через 40 років на тому місці встановили меморіальну плиту з вибитою фразою «I have a dream».

Щороку, 12-го лютого (в день народження Лінкольна) американці приходять, щоб покласти вінок, а по ночах меморіал висвітлюється прожекторами.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: