Найкращий туристичний сайт

Кораловий риф в Ейлаті

Синє море і високі гори — який тандем може бути прекрасніше? А адже саме цією пишністю можна повністю насолодитися в Ізраїлі, а точніше, в його курортному місті Ейлат, де блакитна гладь дивно поєднується зі скелястими вершинами.

Ця ділянка узбережжя Червоного моря оточений Ейлатского і Моавских горами. Але головне зовсім не на поверхні — саме під водою знаходиться головна визначна пам’ятка Ейлата — чудовий кораловий риф. Він призводить нирців в захват не тільки величезною кількістю риб, плаваючих в тих глибинах, але і химерним переплетенням лабіринтів, заток і каньйонів. Цей риф давно став своєрідною Меккою для аквалангістів з усього світу. Там, в глибині водної гладі, забувається абсолютно все!

Зупинитися ж можна в численних готелях — Herods Vitalis Spa, Leonardo Plaza Hotel Eilat, Dan Panorama Eilat і інших.

Природа рифа

Кораловий риф в Ейлаті відносно невеликий — 1 200 метрів — і розкинувся він уздовж берега. Цей риф — єдиний, наявний на території Ізраїлю, саме тому йому присвоєно статус природного заповідника, що не заважає приїзду в ці місця десятків тисяч аквалангістів.

Сам риф утворений двома стінами коралів. Перша опускається до 3-4 метрів, а за нею знаходиться велика піщана смуга, прикрашена парою величних скель — Ісус і Мойсей. Друга являє собою вертикальну стіну і йде під воду на порядок глибше — до 35 метрів. У цих чудових заростях коралів живуть незліченні риби найрізноманітніших форм і відтінків. Дивно, але тут живуть близько 270 видів коралів, які стали притулком для більш як 2 500 риб і інших представників фауни, тим більше, що деякі живуть виключно в Червоному морі. Тут і черепахи, і черепашника, і морські їжаки, і раки, і восьминоги, і риби, і каракатиці, а іноді запливають дельфіни, що розважають туристів.

Туристичні точки

Незважаючи на всю пишноту коралового рифу в Ейлаті, туристи облюбували кілька найбільш чудових місць, де і відбуваються занурення — це дві імениті скелі і так звані «Японські сади». Якщо до перших доведеться добиратися по мосту, розташованому в північному секторі заповідника, то до «Японським садам» дорога веде на південь.

«Сади» не дарма вважаються зареєстрованими в усьому заповіднику. Адже це найбільша туристична точка Ейлата. Вони розкинулися на 500 метрів і опускаються в глибину у вигляді двох величезних ступенів. Контроль за нирцями надзвичайно строгий — регулюється їх кількість, а ще інспектується виконання ними всіх приписів. Причина — чутливість екосистеми коралового рифу. Так що екологічний баланс — понад усе!


Ви ось тут:


Ще статті по темі: