Найкращий туристичний сайт

Кілька цікавих фактів про Ейфелеву вежу

Одним з найбільш величних архітектурних проектів вважається Ейфелева вежа. Вона вважається мало не найпопулярнішою пам’яткою не тільки Франції, але і всього світу. Її відвідали більше 200 000 000 мандрівників. А якщо врахувати її 115-річну історію, то можна не сумніватися, що творіння великого архітектора може розповісти багато цікавої інформації про себе.

Ейфелева вежа була зведена завдяки старанням Густава Ейфеля, який підготував спорудження спеціально до відкриття Всесвітньої виставки 1889, підготовленої до 100-річчя Великої Революції.

Цікаві факти з історії Ейфелевої вежі

Найбільш популярний факт стосується терміну служби вежі. Він говорить, що споруда мала простояти приблизно 20 років, символізуючи технічні досягнення Франції. Але твори архітектурного мистецтва встигло і дуже практично послужити, на вершині на той час вже були встановлені радіоантени, так що конструкцію вирішили не розбирати.

Після того, як влада прийняла рішення залишити будівлю назавжди, шахрай Віктор Люстіг зумів незбагненним чином продати 10 000-тонновую конструкцію на металобрухт відразу парі компаній. На щастя, спроба зруйнувати вежу закінчилася невдачею.

Ще один факт, який стосується історії, полягає в тому, що в період Другої світової війни французи під час відступу зі столиці, спеціально зламали ліфт на Ейфелевій вежі, щоб гітлерівські війська не змогли збезчестити національне надбання, вивісивши на нього свій прапор.

Особливості конструкції

Зараз, коли ніхто не намагається завалити або продати Ейфелеву вежу (що за всю її історію слухалася не менше 20 разів), в очі кидаються не менш цікаві речі. Наприклад, дана конструкція не піддається появі іржі завдяки тому, що її фарбують в три шари раз в 7 років. При цьому використовується 60 тонн фарби.

Крім цього, будівля зведена таким чином, що навіть ураганний вітер не в змозі завдати їй значних каліцтв: різкий порив зі швидкістю 30 м/с здатний відхилити верхівку приблизно на 10-15 см.

Як отримати максимум емоцій від відвідування Ейфелевої вежі

Нарешті, якщо ви бажаєте відчути повний спектр емоцій від знайомства з твором Густава Ейфеля, підніміться на 384-метрову висоту вежі вночі — панорама Парижа, яку ідеально доповнює маса ліхтарів, залишиться у вашій пам’яті назавжди.

Чимале престижних готелів в Парижі розташовуватися зовсім поруч з Ейфелевою вежею. Найбільш відомою вважається 5-зірковий Shangri-La, яку облюбували гості з усіх куточків світу. Вона знаходиться всього в 5 хвилинах прогулянки від Ейфелевої вежі, а тому звідси відкривається чудовий вид на цей архітектурний шедевр, яким можна насолодитися прямо з вікна зі свого номера.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: