Найкращий туристичний сайт

Хеллоуїн і його святкування в Disney World

Свято Хеллоуїн з’явився в Великобританії багато років тому, тоді цю територію населяли язичницькі кельтські племена. І тепер в наші дні, 31 жовтня відзначається особливий день, коли грань з потойбічним світом стоншується, і мертві приходять відвідати живих.

Хеллоуїн — змішання древніх традицій і сучасність

Хеллоуїн — дивовижний приклад того, як можуть переміщатися і переплестися традиції різних часів, народів і вірувань.

На думку кельтів, рік ділився на дві частини — літню і зимову, а бог Сонця під час зими знаходився в полоні у Соуіна — князя тьми і володаря мертвих. В ніч з 31 жовтня на 1 листопада, в останній день збору врожаю, починалося святкування Самайна. У кельтів він міцно асоціювався зі смертю і надприродним. У ніч запалювали вогні, розповідали історії про померлих і приносили жертви духам, щоб вони зглянулися над живими.

Римляни також внесли свою лепту, коли прийшли на цю територію: в останніх числах жовтня відзначався державне свято ЛЮТОГО — день поминання померлих. Всі храми закривалися, заборонялися укладення шлюбів. На місця поховання приносимо воду, вино, мед або кров жертовних тварин. Прикрашали могили і запалювали поруч світильники.

Далі все змішалося з ще одним торжеством — Днем всіх святих за канонами католицької церкви. Свято стали називати Хеллоуїн — All Hallows ‘Eve або переддень Дня всіх святих. Під впливом християнства до потойбічних сил почали лояльніше ставитися як до нечисті.

Є ще одна версія, що назва свята походить від імені німецької богині смерті — Хель (Helavinn або Helavind), яке можна перекласти як «безодня, пекло». Цим же і пояснюється особлива любов відьом влаштовувати шабаш в цю ніч.

Традиція випрошування частувань могла статися і від вірувань, що в цей день мертві приходять до живих і вимагають у них їжу. А також від того, що в християнстві був звичай випрошувати «духовні тістечка» в обмін на молитву за покійними.

Зараз же від древніх традицій залишилося найсмішніше, наприклад, влаштовувати маскаради і одягатися в лякають костюми.

Світильник Джека

Головним символом торжества є гарбузова голова, так званий світильник Джека. З ним теж багато плутанини і трансформацій традицій.

Спочатку замість гарбуза використовувалася ріпа або бруква. За однією з легенд, автором такого світильника був коваль Джек. Він дуже любив випити і якось на одній з пиятик обдурив самого Диявола, виторгував у нього обіцянку, що той не буде будувати Джеку різні підступи, поїсти на його тіло і душу. Але, на жаль, коваль недовго користувався привілеями, так як незабаром помер, але його відмовилися прийняти і в пеклі, і в раю. Так для своїх поневірянь Джек і змайстрував світильник з порожнистої ріпи і вуглинки, кинутого йому наостанок Дияволом.

У кельтських ж традиціях подібні ліхтарі створювалися, щоб допомогти душам знайти загробний світ, можливо, ті найщасливіші острова блаженних.

Також кінець листопада — це період закінчення збору врожаю, і гарбуз якраз і є овочем, який символізує цей важливий період. І практично до XIX століття світильники з гарбузів не мали нічого спільного з Хеллоуїном. Але є правдоподібне припущення, що світильник Джека було набагато дешевше робити з гарбуза, так що її і почали використовувати замість ріпи.

У будь-якому випадку, сьогодні вважається, що якщо поставити світильник Джека у порога, він буде відганяти від будинку злих духів.

Святкування Хеллоуїна в Disney World

Щоб відзначити Хеллоуїн, можна відправитися в нічний клуб або влаштувати вечірку вдома, а можна відвідати один з парків Disney World, який знаходиться у Флориді, штат США. Такий варіант підходить для тих, хто побоюється привидів і потвора — в компанії з Міккі і його друзів все буде не так страшно і загадково. Приємно порадує і погода, а також умови для проживання. Поруч з Діснейлендом є багато готелів Super 8 Anaheim Disneyland Drive, Anaheim Fairfield Inn by Marriott, Eden Roc Inn & Suites near the Maingate.

Тут, в чарівному царстві казок для дітей і дорослих, в останні дні жовтня і до 2 листопада проходять вечірки на честь Хеллоуїна. Перш ніж сюди приїхати, потрібно вбратися за всіма правилами цього свята. На вечірках пропонується покуштувати безліч солодощів, тому голодним ніхто не залишиться. Можна поспілкуватися з героями мультфільмів, одягненими в ошатні костюми. А ввечері тут проходить хода, виблискує феєрверк і організовується світлове шоу. На території парку відкрито 16 станцій, де дітвора щосили веселиться, вимагаючи частування або жарт.

Атракціони для малюків і дорослих

Для тих, хто постарше, працюють «лякають» атракціони, наприклад, «Примарне маєток». Сюди не варто заходити з малюками, а от школярам буде дуже цікаво. Тут вас покатають на «смертних візках», ви подивіться на старовинний будинок, населений упирями і примарами.

Ще один похмурий варіант — «Пірати Карибського моря», де можна не тільки битися з розбійниками морських просторів, а й побувати в темряві, а на атракціоні Мальстрем вас налякають пірати і тролі. Хочете подивитися на кажанів? Тоді можна побувати на атракціонах «Динозавр» та «Експедиція на Еверест», а також «Космічна гора», а найвідважніші можуть відправитися в «Вежу Жаху».

Приємно радує і те, що під час святкування Хеллоуїна в парку Disney World немає ніяких обмежень, тому відвідувати атракціони можна скільки завгодно, єдине, що на деякі з них не пустять зовсім маленьких. Засмучуватися тим, хто прийшов з дітьми, не потрібно — для них завжди є розваги відповідно до віку та інтересам.

А в одній з попередніх наших статей ви можете дізнатися як екстравагантно святкують Хелловін в Торонто.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: