Найкращий туристичний сайт

Екскурсія по Бухаресту: історія і пам’ятки

Бухарест — столиця Румунії (близько 2 млн. Чоловік), відома своїми широкими тінистими бульварами, прекрасними палацами і репутацією світського життя. Його прозвали Маленьким Парижем за французькі мотиви кращих будівель міста.

Сьогодні ми проведемо невелику оглядову екскурсію по визначних пам’ятках Бухареста, які просто необхідно подивитися, приїжджаючи туди на відпочинок.

Коротка історія Бухареста

Перша згадка зустрічається в хроніках XV століття як резиденція Дракули, або, як знає його історія — князя Влада Цепеша. З 1659 року Бухарест є гучної столицею спочатку князівства Валахії, а потім і всієї Румунії.

Історія його включає в себе навала Оттоманської імперії, світові війни, пожежі, повені, різні режими і революції. Всі ці події позначилися на зовнішньому вигляді столиці, кілька порушивши її колишню красу.

Типові забудови епохи соціалізму, численні заводи перетворили Бухарест в місто контрастів. Одноманітні сірі залізобетонні будівлі межують з архітектурними шедеврами минулих століть, палацами і пам’ятниками.

Що подивитися в Бухаресті: Старе місто — район Lipscani

Неповторний шарм найкраще спостерігається в районі Lipscani, старому центрі міста, нині перетворився в престижний район. Найстарша і найчарівніша вулиця Бухареста Каля Вікторія (проспект Перемоги) дивує красивими будівлями військового клубу, Національного історичного музею, палацу Кантакузіно і площею Революції.

Багато вулиць взяли назви ремісничих громад і гільдій: Бланар (хутровиків), Ковака (ковалів) і Кавафі Веши (шевців).

Сьогодні тут розташувалися галереї, магазини антикваріату і кафе.

Північний район міста

Прекрасний північний район міста, що відрізняється широкими зеленими бульварами, чудовими будинками і віллами, в яких знаходяться посольства, доглянутими парками і озерами — Херестреу і Флоряска. Архітектура різних стилів і епох змішалася в одному місті, надавши йому особливого шику і неповторності.

Пам’ятки Бухареста

Палац Парламенту

У Бухаресті пам’яток багато, в числі перших — колосальний Палац Парламенту, побудований лідером КПЮ Н. Чаушеску. Він є другим за величиною офісною будівлею після Пентагону.

Над його будівництвом працювали 700 архітекторів і 20 тисяч робітників. Тут 12 поверхів, 1100 залів, величезна лобі і 4 підземні рівні, в т. ч. ядерний бункер. Кришталева люстра в Sala Drepturilor Omului важить 2,5 т, деякі люстри мають до 7000 ламп.

Будівництво велося виключно з румунських матеріалів. Мозаїка, дубові панелі, мармур, сусальне золото, вітражі, кришталь люстр і багаті килими створюють розкішний інтер’єр будівлі.

Королівський палац — Національний художній музей

Цікавий для відвідування також Королівський палац (будинок Кароля II і його сина, короля Міхая I), зведений в неокласичному стилі, нині румунський Національний художній музей.

Румунський Атеніум — головний концертний зал міста

А Румунський Атеніум — одне з найбільш відомих будівель міста. Сьогодні це головний концертний зал в Бухаресті, а заодно і резиденція філармонічного оркестру ім. Джордже Енеску.

Ця будова високим куполом і дорическими колонами, що нагадує древній храм, не залишить байдужим жодного туриста. Стеля, прикрашений сусальним золотом, вигнуті балкони, гвинтові сходи, рожеві мармурові колони, латунні ліхтарі, фрески, що покривають стелю і стіни, є шикарними декораціями розташованого усередині концертного залу філармонії, відомого своєю унікальною акустикою.

Пластичне мистецтво — відомі пам’ятники і монументи

Гранітна Тріумфальна арка заввишки 85 футів, Монумент Героїв Повітря, пам’ятник революціонерам, статуя Міхая Хороброго, статуя Римської Вовчиці — обов’язкові зупинки оглядової екскурсії по Бухаресту.

Храми і музеї Бухареста

Бухарест славиться також своїми історичними церквами: Церква Апостолів XVI століття, Митрополія XVII століття, Церква Ставрополеос XVIII століття, Церква Святого Миколая, побудована в 1909 році російським царем Миколою II, Румунська Патріархія, і єврейськими храмами.

А одних музеїв тут більше двадцяти: історичні, технічні, національні, історичних карт і книги, села, сучасного мистецтва та ін.

Природне надбання — міські парки і сади

Жителі міста пишаються своїми парками і люблять тут відпочивати від суєти галасливої ​​столиці, кататися по озеру на поромі або човні. Туристам слід теж побачити красу саду Чишміджіу, парку Карл I, Ботанічного саду і Херастрау парку, прогулятися по пішохідних вулицях.

Де зупинитися: готель Athenee Palace — центр інтриг і шпигунства

А щоб глибше вивчити життя такого унікального міста, рекомендується оселитися в Athenee Palace Hilton. Готель, побудований в 1914 році, став центром інтриг і шпигунства в період Другої світової. В даний час — це шикарний готель Хілтон.

Приїжджайте відпочити в Бухарест, і він здивує і порадує вас, не залежно від того, чи цікавить вас історія, архітектура або музичне життя країни.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: