Найкращий туристичний сайт

Дрезденська картинна галерея

Одним з найдавніших музеїв Європи є Дрезденська картинна галерея. Свою популярність вона отримала завдяки зборам полотен нідерландських і італійських майстрів. Тут намагаються уникати нововведень і зберігають історичний спосіб розміщення робіт в старовинних рамах, що потемніли від давнини, тому під час перегляду ніби переносишся в епоху великих художників.

Історія Галереї старих майстрів у Дрездені

Заснована галерея в 1560 році, але більша частина фондів з’явилася тут після середини 18 століття. Відкриття відбулося в 1855 році, в ту пору тут було представлено на суд публіки близько 2200 полотен. Поступово збори поповнювалося, при цьому треба було більше місця для їх зберігання. У 1931 році довелося розділити живопис, в результаті в самій галереї залишилися тільки роботи 13-18 століть.

Період воєн XX століття

Під час воєн 20 століття фондам галереї було завдано великої шкоди, з 2000 року робіт вціліла лише четверта частина, а частина картин була знищена і зникла. Багато вивезли з Німеччини, і тільки через багато років їх повернули назад і то частково.

У 80-ті рр. 20 століття приміщення установи відреставрували, а для туристів поблизу побудували комфортабельні готелі, одним з них є затишний тризірковий готель ibis Dresden Königstein.

Сучасна колекція Дрезденської галереї

Сьогодні в галереї можна побачити кращі зразки італійських майстрів епохи Відродження — Корреджо, Веронезе, Рафаеля, Боттічеллі, Тіціана.

Інтерес представляє колекція фламандських, а також голландських живописців 14 століття. У великій кількості представлені роботи Рубенса, Рембрандта, Ван Дейка, Йорданса.

Є твори іспанських, німецьких і французьких художників, тут представлений Веласкес і Дюрер, Лоррен і Мурільо, Гольбейн і багато інших.

ян брейгель "мисливці на бугай"


Ви ось тут:


Ще статті по темі: