Найкращий туристичний сайт

Брюссель — місто незвичайних пам’яток

Брюссель — неймовірно красивий і цікаве місто, як для туристів, так і для самих брюссельцев. Його багата архітектура, незвичайні пам’ятники і насичена історія приваблює сюди туристів з різних країн світу. З часів середньовіччя місто носить горде звання ремісничо-торговельного центру Бельгії. Тут розташовані штаб-квартири таких організацій, як НАТО і Євросоюз, завдяки чому Брюссель часто називають столицею Європи. Він входить в число найбільших європейських центрів культури, а багато його музеї визнані кращими в світі.

Серцем міста є його історичний центр, який зумів зберегти з часів середньовіччя радикально-кільцеве планування. Центр розділений на дві частини — Верхній і Нижній місто. Нижнє місто завжди був місцем ремесла і жвавої торгівлі. Верхній — це район аристократії, місцевої знаті і палацово-паркових ансамблів короля. Також саме тут розташовані усі найвідоміші пам’ятки Брюсселя, багато з яких вже давно стали його візитною карткою.

Манекен Піс (Пісяючий хлопчик)

Сьогодні багато сходяться на думці, що цей фонтан існував уже в 15 столітті. Ця пам’ятка з маленьким бешкетником, який хвацько справляє нужду, є однією з найзнаменитіших у світі. Фонтан розташований недалеко від площі Гран-Плас. Бронзова фігурка малюка має висоту 61 см, так що іноді все дивуються, що ж такого в ньому незвичайного. За час існування фонтану складено багато легенд, серед яких є і зовсім дивні. Наприклад, в одній говориться, що тут колись стояв будинок, в якому жила стара відьма. Одного разу хлопчик вирішив справити нужду прямо на її двері, відьма прийшла в лють і перетворила його в статую.

Фігуру хлопчика кілька разів викрадали, її доводилося приховувати від бомбардувань, тому сьогодні ми можемо бачити її копію. Є в місті давня традиція — одягати малюка в різні костюми, яких вже налічується близько 800. Багато з костюмів Пісяючого хлопчика відвідувачі зможуть побачити в Міському музеї.

Площа Гран Плас

Мабуть, це саме знамените місце в Нижньому місті. Основна частина пам’яток архітектури та історії Брюсселя зосереджені саме навколо цієї площі. Справжнім шедевром Гран Пляс, виконаним в стилі бароко, є будівля Ратуші, яка була зведена в 15 столітті. Його 90-метрова дозорна башта прикрашена статуєю Святого Михайла. До відома мандрівників, всього в 400 метрах від площі знаходиться бутік-готель Bedford. З вікон затишних номерів відкриваються чарівні види на найзнаменитіші пам’ятки, які знаходяться від готелю на відстані витягнутої руки.

Королівський палац

Одним з яскравих зразків архітектури 18 століття є Королівський палац. Сьогодні він виконує функції офіційної резиденції короля Бельгії. Палац стоїть в оточенні чудового парку, який також вважається справжнім шедевром садово-паркового мистецтва. У стінах музею розміщується музей, експозиції якого присвячені історії бельгійської монаршої династії, а також проводяться регулярні виставки сучасного мистецтва.

Парк Міні-Європа

Дивовижний парк розкинувся на території в 24 тисячі квадратних метрів. Він вміщує 80 міст в мініатюрі, що складаються з 350 будівель. Найдивовижнішими об’єктами є мініатюри знаменитих пам’яток, вартість кожної з них оцінюється в сотні тисяч євро. Так, наприклад, точна копія брюссельської Гран Плас обійшлася в 350 тисяч. Тут можна побачити навіть точні моделі рухомих поїздів, автомобілів і млинів.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: