Найкращий туристичний сайт

Брно: цікаві місця та пам’ятки

На території Чехії розкинулося безліч прекрасних міст, знаменитих своєю історією, що привертають увагу своєю хитромудрою архітектурою і цікавими місцями. Серед них є і Брно, або як його ще називають, Моравський Париж — другий за значенням і величиною місто країни.

Архітектурні пам’ятки Брно

Перші згадки про місто датовані IX століттям, його побудували навколо давньої фортеці Шпильберг, створеної для захисту від ворогів з півдня. В 1243 Брно отримав статус міста і тривалий час був культурним і торговим центром. Сьогодні пишність його будівель не залишається непоміченим.

Замок Шпильберг

Велична готична фортеця Шпильберг викарбувана на чеських монетах, тут зберігся палац і дві його каплиці. Будівля була перебудована в фортецю в стилі бароко в XVI столітті, в XIX столітті перетворилося в тюрму, що отримала назву «лещата народів».

Ця будова знаходиться в центрі міста, його видно звідусіль, сьогодні тут знаходиться історичний музей, гідний захоплення.

Собор святих Петра і Павла

Ще одним цікавим місцем і пам’яткою Брно є кафедральний собор Петра і Павла, зведений в XIV столітті. Він виконаний в готичному стилі на самому піку Петрової гори.

Свою популярність храм отримав завдяки годинах, вони б’ють щодня об 11 годині в пам’ять про події 1645 року, саме тоді дзвонар врятував місто від руйнування під час облоги шведами, продзвонивши опівдні на одну годину раніше звичайного.

Вілла Тугендгат

Відомий пам’ятник Брно — вілла Тугендгат, вона включена в перелік світової спадщини ЮНЕСКО. Побудували цей будинок в передвоєнні роки під керівництвом видатного німецького архітектора Людвіга Мисан ван дер Рое, тоді це була ікона модернізму, і все завдяки інноваційним рішенням в оформленні та дивовижному пейзажу з вікон.

Вілла знаходиться далеко від центру, але звідси добре проглядається силует замку і інші місця міста, адже височить будівля на вершині пагорба.

Стара міська ратуша Брно

Одним з найстаріших архітектурних пам’яток міста є стара міська ратуша. Вона доступна для відвідування, і протягом дня можна зійти нагору, щоб побачити місто з висоти пташиного польоту.

Монастир Капуцинів

Привертає увагу і монастир Капуцинів, побудований в XII столітті. Це місце привабливо завдяки унікальному склепу, де знаходяться святі мощі. Вхід сюди оформлений скульптурами в стилі бароко Яна Нессмана. Процес розкладання тіл вдалося зупинити завдяки особливій системі циркуляції повітря в приміщенні, тому потужності не здаються древніми.

Площа Свободи

Неодмінно відвідайте площа Свободи, найбільшу і найдавнішу в Брно. Її створили в XIII столітті, трикутна форма місцевості збереглася і донині. Вона повністю огороджена від автотранспорту, навіть громадського. Звідси до історичного центру і кращих готелів зовсім недалеко.

Музеї Брно

Варто згадати і місцеві музеї, без яких огляд Брно буде неповним.

Міський музей в замку Шпильберг

Одним з з найбільш відвідуваних є міський музей, розташований в замку Шпильберг. Тут проводяться тематичні виставки, що розповідають про розвиток міста.

Моравський музей

У 1817 році на території Брно був створений Моравський музей, найстаріший і другий за розміром в країні. У його колекції — 6 млн. Експонатів з різних розділів гуманітарних і природничих наук.

Технічний музей

Розвиток технічного прогресу можна вивчити в Технічному музеї, де представлені старі конструкції парових двигунів, машин і літаків.

Природні пам’ятки Брно

Прогулянки і огляд визначних пам’яток Брно можна завершити відвідуванням численних парків.

Парк на Коров’ячому пагорбі і обсерваторія ім. Коперника

У центрі міста знаходиться планетарій і обсерваторія ім. Миколи Коперника. Будівля підноситься в мальовничому парку, сюди дуже люблять приходити туристи.

Ботанічний сад

Їх увагу привертає і унікальний Ботанічний сад, де росте безліч видів рослин, серед них — чимало рідкісних сортів.

Брненським водосховище

Також рекомендуємо відправитися в подорож по Брненським озеру або водосховища, насолодитися прекрасними пейзажами і відпочити душею.

Система печер Моравський Крас

До ваших послуг — знамениті печери Моравського карсту — нерукотворне творіння природи. Це одна з найбільших в Європі система карстових печер. На загальній площі близько 120 кв. км розкинулися гроти, підземні водойми і каньйони. Тут розташовано близько 400 печер з унікальним сталактитами, їх аналогів в Європі немає ніде.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: