Найкращий туристичний сайт

А ви знали що Шрі-Ланка — острів дорогоцінних каменів?

Більшість з нас знають Шрі-Ланку як острів з прекрасними пляжами і добре розвиненою курортною інфраструктурою. Однак її мешканці ще з давніх часів помітили, що мальовничі пейзажі — це не єдине, чого тут вдосталь. Справа в тому, що на Шрі-Ланці проводиться активна видобуток від 40 до 85 видів дорогоцінних каменів.

СЕРЕНДІП — Шрі-Ланка, яка дивує

Про таку її особливості свідчить колишня назва даної території — СЕРЕНДІП. Так його назвали араби-купці, які раніше активно промишляли на узбережжях Індії. Якщо перевести слово «Серендіпіті», то дізнаємося, що російською це означає «здатність несподівано дивувати». І, дійсно, приїжджали сюди торговці знали Шрі-Ланку як джерело прянощів і спецій, але вони ніяк не очікували побачити дорогоцінні метали і камені.

Доведеним фактом є те, що цар Саломон подарував цариці Шеви рубін, привезений саме з цього острова. Також про цю коштовності згадував найвідоміших мандрівник Марко Поло, який, згідно з переказами, бачив камінь товщиною з руку людини.

Сапфіри — гордість країни

Однак яким би захоплюючим не був «червоний камінь», сапфір можна назвати головним приводом для гордості всієї Шрі-Ланки. Напевно багато хто чув про відому «Блакитний Красуні», що надає британській короні величний вигляд, або ж про «Зірці Індії» — сапфір, який знаходиться в музеї Нью-Йорка.

Відзначимо, що центр видобутку цієї коштовності розташований в місті Ратнапура.

Технологія видобутку дорогоцінних каменів на Шрі-Ланці

Що стосується самого процесу видобутку таких бажаних каменів, то він залишається незмінним уже не одну сотню років. Спочатку робітники виривають шахту за допомогою одних лише кирок і лопат. Потім проводиться вскапиваніе породи і її підйом вгору, де вона промивається під струменем води. Після цього за справу беруться спеціально навчені люди, які намагаються серед жмені піску і каменів відшукати заповітну коштовність. Якщо пошуки закінчилися невдачею, то весь процес починається заново.

Острів скарбів

Ми розповіли про пару найбільш популярних дорогоцінних каменів Шрі-Ланки, але цей острів може похвалитися набагато більшим арсеналом коштовностей. Наприклад, місцеві цінують камінь під назвою гранат, різновиди якого можна підібрати мало не на кожен колір. Також досить часто зустрічається александрит, місячний камінь, шніпель, берил, аквамарин, топаз, аметист, котяче око і ще не один вид інших коштовностей.

Де зупинитися

Якщо ви хочете зупинитися в Шрі-Ланці на кілька днів, то рекомендуємо вам заздалегідь зарезервувати номер в готелі. Тут можна відшукати як недорогі кімнати, так і королівські апартаменти. Зверніть увагу на 4-х зірковий готель Galle Face Hotel, який розташувався в Коломбо. «Друга» столиця дозволить вам повною мірою насолодитися як блакитними пляжами, так і дізнатися більше про видобуток дорогоцінних каменів.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: