Найкращий туристичний сайт

5 таємних місць Києва, про які мало хто знає

Українська столиця — місто не тільки красивий, але загадковий і цікавий. У кожного гостя і жителя міста є свої улюблені секретні місця в Києві. Як і в будь-якому старому місті з багатою історією, тут є свої «схованки», про які ви, можливо, не знаєте.

Справжній Київ — це не фешенебельні ресторани та торгові центри. Це історичні вулиці зі своїми родзинками, таємницями і численними історіями. І сьогодні блог підкаже вам куди згорнути з звичайного прогулянкового маршруту, щоб побачити істинний місто.

Ліфт для однієї людини

У 1949 році в будинку за адресою Вулиця Прорізна 11Б з’явився ліфт, який, між іншим, працює до цих пір. За легендою, жив в цьому будинку генерал, який турбується про особисту безпеку. За його наказом і був спроектований цей ліфт — і такий, що ворог не проскочить — для однієї людини. Правда це чи ні, може, знають старожили під’їзду, але факт в тому, що сюди повноцінний ліфт і не помістився б. Потрапити сюди можна, пройшовши по вулиці Прорізній між 11 і 15 будинками, обійшовши будинок з іншого боку. Сама найближча станція метро звідси — Золоті Ворота.

Двір з воронами

За Вулиці Рейтарській, 9 в самому центрі Києва ось уже понад 25 років живуть три ворона. Місцеві жителі дали їм імена — Карлуша, Кирило, Корбін. З звичайними міськими воронами у них мало спільного. Середній розмір ворона 60-65 сантиметрів в довжину. За словами жителів, потрапили птахи сюди в різний час — одного ворона приніс мисливець, птиця була подстрелена, двоє інших прибилися пізніше. Хто знає, може, вони між собою якось пов’язані. Якщо пощастить, то можна якраз потрапити на годівлю птахів, і випитати оригінальну історію у господаря. Загалом, якщо хочете побачити цих дивовижних птахів, вирушайте на Рейтарську, 9. Єдине що, просять не підгодовувати птахів хлібом, так як вони їм засмічують все поїлки.

Китаєво

Ні, це не район, де живуть китайці. Китаєво — це райський куточок природи, його назва походить від тюркського слова «китай» — фортеця, укріплення. Перебувати ця територія в урочищі серед лісистих пагорбів. Тут ви побачите руїни фортеці, зруйнованої за часів Київської Русі. У 50-х роках минулого століття тут знайшли печери, є і такі, що зараз відкриті для туристів. Приїхавши в Китай-місто, можна помилуватися фонтанами, озерами і Свято-Троїцьким монастирем. Не дивлячись на всю свою облагороджена, ця місцевість ще зберегла свій природний незайманий вигляд, чого часом так не вистачає киянину серед щільної міської забудови. Найближча станція, від якої можна дістатися — Метро Голосіївська.

Будинок з кішками, або замок Кощія

Свою назву «Будинок з кішками», як нескладно здогадатися, будова отримало через кішок, які розміщені у вигляді декору на фасаді. А щодо «замку Кощія» — це чийсь жарт, пов’язана з прізвищем архітектора — В. А. Безсмертного. Крім кішок, на будівлі можна відшукати фігурку риса і декількох сов. У будинку проживають мешканці та знаходяться офіси. А ще ця будова є пам’ятником історії і архітектури, так як було побудовано ще в 1909 році. Загалом, якщо хочете своїми очима побачити котів, сов і риса — вам на Гоголівську 23.

Ніс Н. В. Гоголя

Одне з містичних і старовинних куточків Києва — Андріївський узвіз. Яких тільки легенд не складав про цю вулицю — одне тільки проживання Михайла Булгакова викликає величезний інтерес серед туристів. Спочатку, в 2006 році скульптура носа Миколи Васильовича Гоголя розмістилася на стіні будинку за адресою Андріївський узвіз, 34. Автор пам’ятника — Олег Дергачов. Але тепер носа з вусами відомого письменника переїхав трохи вище, на Десятинну, 13. Чому саме ніс і іменного Миколи Васильовича? За розповідями, в один з несхожих листопадових деньків, прихворіла Гоголь прогулювався по Андріївському узвозу — тоді то йому і прийшла ідеї повісті «Ніс». Зі скульптурою фотографуються туристи, раз у раз, витираючи ніс Гоголю. Якщо у вас ще немає такої фотографії, то виправте це.

А які секретні місця Києва готові розкрити ви?

І якщо ви вже вирішили прогулятися по місту, можливо вам буде цікаво відвідати Київський океанаріум. У минулому році він розширився в два рази, і тепер там, в числі іншого, можна помацати морських зірок і ската. Позитивних емоцій залишиться маса.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: