Найкращий туристичний сайт

5 причин відвідати Берлін

Якщо ви хочете в повній мірі відчути атмосферу сучасного Берліна, то літо стане найкращим періодом для його відвідування. Яскраве нічне життя, насичена подіями і зустрічами, фестивалями і прем’єрами. В цей час місто просто заповнений гучними гуляками, любителями музики і клубів, а також тими, кому цікава багатовікова історія Берліна. Адже тут на кожному кроці можна спостерігати, як гармонійно переплітається минуле, сьогодення і навіть майбутнє. Ми назвемо п’ять причин, за якими сюди варто приїхати хоча б раз в житті, вам залишається вибрати головну.

Багата історія

Вчені стверджують, що на місці сучасного Берліна люди проживали ще за 60 тисяч років до нашої ери, це підтверджують і археологічні знахідки. А в 12 столітті вже був заснований саме місто. Однак найбільший слід у вигляді Берліна залишили останні 300 років. Прогулюючись вулицями столиці, ви зможете побачити своїми очима відгомони історії на кожному кроці, на кожному будові. Епоху Просвітництва і Вісімнадцяте століття чудово характеризує палац Шарлоттенбург, помпезний Цейхгауз, будівля Нойє-Ваху і велич Бранденбурзьких воріт.

Промисловий бум і зростання населення в 19 столітті дали столиці Пруссії сучасні блага у вигляді центрального водопроводу. Також за цей відрізок часу з’явилися такі будівлі, як Рейхстаг, Червона Ратуша і Берлінський собор. Численні трагедії 20 століття принесли з собою масу руйнування і залишили гірку пам’ять у вигляді Пам’ятника жертвам Голокосту, руїн Берлінської стіни і КПП «Чарлі».

Столиця клубів і дискотек

Берлін був відомий своїм бурхливим нічним життям ще до Другої світової. Численні кабаре, вар’єте і дансинги притягували сюди не тільки самих німців, а й іноземних гостей. Колишня слава і репутація були відновлені з падінням Берлінської стіни. Цікавим є той факт, що перший Парад Любові, який пропагує вільні сексуальні відносини, алкогольні та наркотичні експерименти, а також музику в стилі техно, пройшов всього за кілька місяців до цієї знаменної події.

Такі ходи влаштовувалися в Берліні до 2006 року. Однак сьогодні столиці є чим блиснути перед досвідченими тусовщиками. Найпопулярніші клуби, де вас не зупинять за неналежний вигляд, а келих коктейлю не обійдеться вам в кругленьку суму, розташовані в районах Кройцберг, Пренцлауер-Берг і Фрідріхсхайн.

Трохи про мистецтво

Сьогодні найдивовижніші шедеври живопису, фотографії, скульптури, моди і дизайну можна побачити не тільки в стінах знаменитих музеїв Берліна, але і на його вулицях і площах. Якщо ви шанувальник класики — ласкаво просимо на Музейний острів, де в залах Пергамского, Старого і Нового музеїв ви зможете доторкнутися до великих творінь майстрів. Нікого не залишать байдужим багатющі зібрання живопису Старої Національної галереї.

Залишаючи Музейний острів, ви потрапляєте в Музей Берггрюн, а також Нову Національну галерею. Зі зразками сучасного мистецтва можна почати знайомство прямо у фрагментів Берлінської стіни, яка вже давно стала художньою галереєю East Side Gallery. Район Пренцлауер-Берг можна назвати богемним, адже саме тут мешкають художні студії, творчі майстерні та сучасні театри, багато хто з них можна сміливо назвати експериментальними.

Скільки людей — стільки культур

Берлін завжди дивує, незважаючи на те, що саме німецький уряд висловилося про крах мультикультурної моделі в Європі, саме він став яскравим зразком серед міст Старого Світу. Особливо своєї багатоликої культурою виділяється район Кройцберг. Тут ви зможете відвідати Турецький базар, де буйство запахів і фарб, змішуються ароматичні відтінки екзотичної їжі і кальяну.

На Лінденштрассе варто відвідати Єврейський музей, експозиції якого розповідатимуть вам про трагічною життя єврейської громади. Чого вартий Карнавал Культур, який проводиться в Кройцберге протягом 20 років. Це справжнє свято народів, в якому беруть участь гості з Африки, Азії, Південної Америки та Близького Сходу.

Розкіш садів і парків

Мабуть, Берлін сміливо можна назвати «зеленої столицею». Кожну вулицю, площу і бульвар обрамляють ідеально рівні ряди величних дерев, а старовинні палаци в своєму розпорядженні власні доглянутими садами, а іноді цілими парковими ансамблями. Не кажучи про те, що в Берліні досить великих парків, таких як Зоопарк, Трептов-парк, Ботанічний сад і Тіргартен. Найулюбленішим місцем для відпочинку серед берлінців вважаються озера, розташовані в районі Ванзеє.


Ви ось тут:


Ще статті по темі: