Найкращий туристичний сайт

5 найцікавіших фактів про Копенгаген

Якщо розглянути рейтинг міст Європейського союзу на предмет кращого місця для життя, то виявляється, що це столиця Данії — Копенгаген. Під час проведеного дослідження фахівці враховували такі чинники, як розваги, можливості для розвитку бізнесу і зовнішній вигляд будівель. Крім усього цього в Копенгагені є деякі особливі речі.

1. Пам’ятники Г. Х. Андерсену і їх легенди

Андерсену встановлено цілих два пам’ятника. Що цікаво, перша скульптура була встановлена ​​при житті знаменитого письменника.

За задумом на колінах у Андерсена сиділа дівчинка. Це сильно обурило письменника, так як він вважав, що його твори не для дітей. Тоді дівчинку звідти прибрали. Але зараз туристи самі можуть фотографуватися на колінах у письменника.

Його ім’ям були названі ресторани, вулиці, театри і навіть готелі міста.

2. Бутерброд — король кухні

Бутерброд данці називають «королем кухні». На одній з вулиць міста є навіть ресторан одних тільки бутербродів під назвою «Ida Devidsen».

Тут відвідувачам пропонують більше 250-ти видів різних бутербродів. Наприклад, можна замовити собі «Ганса Християна Андерсена» або «Весняне передчуття діви». Ось такі пікантні назви зустрічаються в меню цього ресторану.

3. Рідкісна професія — сажотрус

У Копенгагені досі збереглися сажотруси — представники найдревнішої професії. Всього їх працює не більше півсотні і виглядають вони так само як сотні років тому. Вони все в сажі, одягнені в чорний одяг, носять чорні циліндри для ручної поклажі.

Робочий день сажотруса починається близько четвертої ранку. У Данії їх дуже поважають. Навчитися ремеслу сажотруса можна в училище при Копенгагенському технологічному інституті.

4. Країна хіпі — Христиания

У Данії є так звана Вільна громада Христиания — це ціла країна з населенням в тисячу чоловік. Сюди з’їжджаються всі неформали Землі.

Заснували цю державу хіпі в 1971-му році. Тут є свої закони, прапор і навіть скарбниця. Тут не можна їздити на транспорті. За порядком стежать «зелені бригади», замість уряду — загальні збори.

5. Пам’ятник дуже сумно

У 1913-му році в столиці Данії встановили Русалочку. Вірніше, пам’ятник їй. Спонсором став пивний магнат Карл Якобсен. Ця скульптура і сьогодні — візитна картка Копенгагена.

Прообразом для створення статуї послужила прима балету Данії — Джульєтта Прайс. Бізнесмен Якобсен любив її до безтями. Скульптору позувала його дружина. Але в статуї видно риси обох жінок.

Деякі жителі не люблять відому скульптуру Русалочки. Наприклад, феміністки дуже часто збивають голову з пам’ятника, таким чином, демонструючи протест проти так званого «використання жіночого тіла».


Ви ось тут:


Ще статті по темі: